AktualitātesTūristiem

Kuldīgas novadu priecē trīs Kurzemes tūrisma balvas

Piektdienas, 24. novembra, vakarā, Jaunmoku pilī norisinājās Kurzemes tūrisma gada balvas “Lielais Jēkabs 2023” svinīgā pasniegšanas ceremonija, kurā ar trim saņemtajām balvām laurus plūca Kuldīgas novads.

Kurzemes tūrisma asociācija, tupinot tradīciju, pasniedz tūrisma gada balvas 7 nominācijās: ”Neparastā Kurzemes naktsmītne”, ”Kurzemes garša”, ”Kultūrvieta Kurzemē”, ”Atpūta uz ūdens Kurzemē”, ”Kurzemes tūrisma uzņēmuma tēla veidotājs”, ”Piedāvājums Kurzemē ģimenēm ar bērniem” un ”Par nozīmīgu ieguldījumu Kurzemes tūrisma attīstībā”.

Šogad gastronomiskā tūrisma klāstā tika vērtēti uzņēmumi, kuru piedāvājums asociējams ar vārdu salikumu ”Kurzemes garša”. Tie bija gan restorāni un kafejnīcas, gan unikālas un Kurzemei raksturīgas garšas tūres. Šajā nominācijā uzvarētāja laurus plūca restorāns “Strauss un Kaza,”  –  neliels restorāns Snēpeles pusē, kas atrodas lielākajā strausu un kazu fermā Latvijā vien 20 km attālumā no Kuldīgas pilsētas. Garšu ceļojums restorānā ”Strauss un kaza” neatstās vienaldzīgu – tas ir atmiņā paliekošs un rada vēlmi tur atgriezties!

Tradicionāli ”Lielā Jēkaba” balva tiek pasniegt arī  aktīvās atpūtas jomā –  šogad tā bija ”Atpūta uz ūdens”. Šajā nominācijā par uzvarētāju atzīts Kuldīgas piedāvājums ”Alekšupītes ekspedīcija: PA straumi – PRET straumi”. Salīdzinoši nesen Kurzemē ir parādījusies iespēja ne vien pavasarī vērot, kā Ventas rumbā lec zicis, bet pašiem kļūt par sava piedzīvojuma autoriem, dodoties kopā ar gidu izzinošā ekspedīcijā pa Alekšupīti, kas caurvij Kuldīgas vecpilsētu.

Nominācijā ”Piedāvājums Kurzemē ģimenēm ar bērniem”, par uzvarētāju atzīta “Lauku sēta – zoo Zemturi,” kas piedāvā plašas aktīvās atpūtas iespējas dažādām apmeklētāju grupām un iespēju ne tikai apskatīt, bet arī samīļot dažādus eksotiskos dzīvniekus.