AktualitātesPašvaldībaUzņēmējiem

Kuldīgas novads vij sadarbības saites ar Japānu

Lai Kuldīgas novada uzņēmējiem pavērtu jaunus eksporta tirgus un veicinātu pieredzes apmaiņu inovāciju jomā, Kuldīgas novada pašvaldība stiprina sadarbību ar Fudži pilsētu Japānā. Notikušas vairākas vadības līmeņa tikšanās interneta vidē, kā arī klātienes vizītes Kuldīgā un Fudži pilsētā Japānā.

Sadarbība ar Fudži pašvaldību Kuldīgas novads aizsāka 2022. gadā, kad Fudži delegācija pirmo reizi viesojās Kuldīgā, turpinot padziļināt izpratni par Latvijas un Kuldīgas novada kultūru, uzņēmējdarbības vidi, inovācijām un citām sadarbības iespējām.

2023. gada maijā Kuldīgā viesojās Japānas vēstnieks Latvijā Jasuši Takase  (H. E. Mr Yasushi Takase). Savukārt 2023. gada augusta sākumā koksnes nozares uzņēmuma Stiga RM pārstāves – Kristiāna Pole un Gunta Šteinberga, kopā ar Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas vietnieku Arti Robertu un Kuldīgas Digitālo inovāciju centra vadītāju Arti Gustovski devās uz Japānu, lai iepazītu Fudži pašvaldības darbu un prezentētu savus produktus potenciālajiem partneriem.

Līdzšinējā sadarbība ar Fudži pilsētu vainagojusies ar veiksmīgi aizsāktiem projektiem Kuldīgas novada uzņēmējiem SIA Klavins Piano, un Rudys Kombucha. Uzņēmuma Rudy’s Kombucha vadītājs jau piedalījās “Foodex Japan 2023” “The 48th International Food and Beverage Exhibition”. Savukārt uzņēmējs Dāvids Kļaviņš uz Japānā prezentējis savu produkciju un sniedzis koncertu Fudži pilsētas svētkos.  Par sadarbību ar Japānu interesējas arī alus darītava “Duna Brewery,” kuri izteikuši vēlmi sadarboties ar Fudži zaļās tējas audzētājiem dzērienu ražošanā.

Šī gada 23. aprīlī notika kārtējā Kuldīgas novada pašvaldības tikšanās ar Japānas kolēģiem. Domes priekšsēdētājas vietnieks Artis Roberts, izpilddirektors Rimants Safonovs un Kuldīgas Digitālo inovāciju centrs vadītājs Artis Gustovskis Zoom tiešsaistes platformā turpināja sarunu par iesāktajiem sadarbības virzieniem – gan strādājot pie kopīga sadarbības memoranda un jaunu eksporta tirgu stiprināšanu, gan Fudži mēra vizītes plānošanu Kuldīgā, kas iecerēta šī gada vasarā.

Tika apspriestas iespējas Kuldīgas novada uzņēmējiem piedalīties Pasaules izstādē World Expo 2025, kas notiks Osakā, Japānā, kā arī vērtēta sadarbība viedo pilsētu risinājumu, inovāciju un kultūras jomā.