Kuldīgas novadā viesojas Vācijas vēstnieks

Piektdien, 22. martā, Kuldīgas novadā viesojās Vācijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Kristians Helts (Christian Heldt).

Vizītes sākumā vēstnieks apmeklēja V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolu, kur tikās ar skolas vadību un jauniešiem. Savukārt vizītes turpinājumā Kuldīgas novada pašvaldībā vēstnieku uzņēma domes priekšsēdētāja Inese Astaševska, vietnieks Artis Roberts un Kultūras nodaļas vadītāja Dace Reinkopa. Pārrunāti novada attīstības jautājumi, kā arī uzņēmēju sadarbības iespējas.

Vēstnieks interesējās par izaicinājumiem pēc teritoriālās reformas un īpaši novērtēja pašvaldības atbalsta programmu jauno mediķu piesaistei. Tāpat vēstnieks uzteica pašvaldības ievērojamās investīcijas izglītības jomā, kas šogad ir vairāk nekā 46% no kopējā budžeta. “Jums ir pamats lepoties. Redzu, ka ir vairākas jomas, kur Latvija ir soli priekšā Vācijai.” Sacīja vēstnieks.

Atgādinām, ka Kuldīgu un sadraudzības pilsētu Gēsthahti Vācijā kopš 1991.gada vieno cieša sadarbība pārvaldē, izglītībā, kultūrā, sportā, sociālā darba un citos jautājumos.