AktualitātesPagastiIedzīvotājiem

Kuldīgas novada vēlēšanu komisija aicina pieteikt vēlēšanu iecirkņu komisijas locekļus Eiropas Parlamenta vēlēšanām

2024. gada 8. jūnijā Latvijā notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas, tādējādi Kuldīgas novada vēlēšanu komisija aicina pieteikties darbam vēlēšanu iecirkņu komisijās.

Aizpildīta pieteikumu anketa iesniedzama Kuldīgas novada vēlēšanu komisijai līdz 2024. gada 15. martam:

• ar drošu elektronisko parakstu parakstītu pieteikumu nosūtīt Kuldīgas novada vēlēšanu komisijai uz e-pasta adresi: velesanas@kuldigasnovads.lv vai e-adresi: _DEFAULT@90009049793;
  • ar roku parakstītu pieteikumu var iesniegt vai iesūtīt pa pastu papīra formātā Kuldīgas novada pašvaldībā, Baznīcas ielā 1, Kuldīgā, Kuldīgas novadā, ar norādi „Kuldīgas novada vēlēšanu komisijai”.

Tiesības pieteikt un izvirzīt savus pārstāvjus iecirkņa komisijā ir:

1. reģistrētajām partijām vai reģistrētu partiju apvienībām,
  2. vēlētāju grupai, ko veido ne mazāk kā desmit vēlētāji,
  3. attiecīgās republikas pilsētas vai novada vēlēšanu komisijas loceklim.

Katras partijas vai partiju apvienības, vēlētāju grupas vai vēlēšanu komisijas locekļa izvirzīto un pieteikto kandidātu skaits katrā iecirknī nedrīkst būt lielāks par septiņi.

Par iecirkņa komisijas locekli var pieteikt ikvienu vēlētāju:

1. kurš prot latviešu valodu,
  2. kuram ir vismaz vispārējā vidējā izglītība,
  3. kurš nav pieteikts par deputāta kandidātu vai nav kandidātu saraksta iesniedzējs,
  4. kurš nav Eiropas Parlamenta, Saeimas vai attiecīgās republikas pilsētas domes vai novada domes deputāts,
  5. nav citas vēlēšanu vai iecirkņu komisijas loceklis, izņemot gadījumu, kad pašvaldību vēlēšanu komisija drīkst pildīt iecirkņa komisijas pienākumus (skat. Pašvaldības vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņa komisiju likuma 1.panta ceturto daļu).

Kuldīgas novada vēlēšanu komisija