AktualitātesIzglītība

Kuldīgas novada skolu kori piedalās Kurzemes izglītības iestāžu koru repertuāra konkursā

11. aprīlī Kuldīgas Jauniešu mājā tika aizvadīta Kurzemes izglītības iestāžu koru repertuāra pārbaude – konkurss, gatavojoties XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Konkursā piedalījās 16 kolektīvi, to skaitā divi no Kuldīgas novada – Vārmes pamatskolas 3.-9. klašu koris un E. Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolas meiteņu koris “Cantus”.

Kolektīviem bija jāizpilda trīs skaņdarbi – viens obligātais, viens izlozes un viens pašu izvēlēts. Talantīgos dziedātājus vērtēja spēcīga žūrija – Mārtiņš Klišāns  (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docents un Rīgas Doma kora skolas zēnu kora diriģents), Edgars Vītols (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mūzikas pedagoģijas katedras vadītājs un Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas jauktā kora mākslinieciskais vadītājs), Gints Ceplenieks (Mākslu izglītības kompetences centra “Nacionālā Mākslu vidusskola” un Rīgas Doma kora skolas vadītājs, kordiriģents) un Antra Strikaite (Nemateriālā kultūras mantojuma nodaļas vecākā eksperte un projekta vadītāja).

Vārmes pamatskolas 3.-9. klašu koris ieguva 1. pakāpes diplomu, diriģente Inese Krūmiņa un koncertmeistars Gunārs Vecpūlis. Savukārt E. Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolas meiteņu koris “Cantus” izcīnīja augstākās pakāpes novērtējumu, diriģentes Amanda Gertnere un Maruta Grigale, koncertmeistare Marta Ozoliņa. Lielākoties kolektīvi ieguva 1. un augstākās pakāpes diplomus, izpelnoties žūrijas uzslavas.

Pasākumu organizēja Valsts Izglītības satura centrs sadarbībā ar Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centru.