PagastiNīkrāces pagasts

Kuldīgas novadā notiks Zemessardzes mācības

12. un 13. augustā Kuldīgas novada Nīkrāces pagastā notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargu plānveida mācības, lai uzturētu un pilnveidotu bataljona kaujas spējas.

Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona mācībās zemessargi diennakts gaišajā un tumšajā laikā trenēs nodaļas un vada līmeņa kolektīvās kaujas spējas un pilnveidos lauka kaujas iemaņas, lai nepieciešamības gadījumā būtu gatavi valsts aizsardzības uzdevumu izpildei.

Mācību uzdevumu izpilde notiek ar  AS “Latvijas valsts meži” un Kuldīgas novada pašvaldības domi saskaņotās teritorijās.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes.

Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību.

Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona atbildības teritorijā ietilpst Kuldīgas un Saldus novadi. Lai pieteiktos dienestam Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljonā, Kuldīgas un Saldus novada iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni 25693210, rakstīt uz e-pastu 45bn@mil.lv vai personīgi ierasties vienībā – Kuldīgā, Ventspils ielā 102, vai Saldū, Striķu ielā 36, iepriekš sazinoties pa augstāk norādīto tālruņa numuru.

Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv vai aizpildiet anketu www.klustikaravirs.lv/dienests-zemessardze.

Tāpat, piesakoties brīvprātīgi, līdz 200 jauniešu varēs pildīt valsts aizsardzības dienestu Zemessardzē, kopumā dienot piecus gadus un ik gadu aizvadot 28 apmācību dienas. Savukārt līdz 50 jaunieši – augstākās izglītības iestāžu studenti – varēs brīvprātīgi pieteikties valsts aizsardzības dienesta  rezerves virsnieka apmācības kursam, kas ilgs piecus gadus.

Pieteikšanās valsts aizsardzības dienestam Zemessardzē līdz šī gada 1. septembrim, izmantojot vienoto rekrutēšanas platformu www.klustikaravirs.lv.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā Kuldīgas novada Nīkrāces pagastā zemessargi izmantos mācību munīciju, kas rada troksni, bet nekādā veidā neapdraud cilvēku dzīvību vai veselību. Mācību norises vietas pēc mācībām tiks sakoptas.

Pa autoceļiem Nīkrāces pagasta teritorijā iespējama militārā transporta īslaicīga pārvietošanās.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Kuldīgas novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Foto: no Zemessardzes 45.kaujas nodrošinājuma bataljona arhīva