AktualitātesKuldīgaPagasti

Kuldīgas novadā norisināsies Eiropas dienai veltīti pasākumi

Ceturtdien, 9. maijā Kuldīgas novadā norisināsies Eiropas dienai veltīti pasākumi. Paredzēti gan lielāki notikumi, gan nelielas aktivitātes ar simbolisku buras pacelšanu. Bura kalpo par simbolu mūsu uzsāktajam ceļam uz 2027. gadu kad Liepāja kopā ar Dienvidkurzemes un Kuldīgas novadu svinēs Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu.

KULDĪGĀ
9. maijā 17.00 skvērā pie Adatu fabrikas – ikviens aicināts piedalīties radošā darbnīcā, lai kopā ar māksliniekiem Ievu Vītolu-Lindkvistu un Oli Lindkvistu apgleznotu buru. Uzreiz pēc darbnīcas, 18.00 buru turpat arī uzvilksim. Kopumā šajā laikā visā Eiropas kultūras galvaspilsētas teritorijā dažādās vietās tiks uzvilktas 100 buras. Vismaz pa vienai burai arī katrā Kuldīgas novada pilsētā un pagastā.

ALSUNGĀ
9. maijā 18.00 pie kultūras nama – Eiropas buras pacelšana. Piedalīsies mākslas skolas audzēkņi.

ĒDOLĒ
9. maijā 18.00 pie kultūras nama – Eiropas dienas akcija “Buras pacelšana”.

KABILĒ
9. maijā 18.00 pie pagasta saieta nama “Sencis” – Eiropas buras pacelšana.

KURMĀLĒ
9. maijā 18.00 norisināsies Eiropas dienas akcija “Buras pacelšana”.

LAIDOS
9. maijā 18.00 Laidu muižā – svinīgā buras pacelšana Laidu muižas karoga mastā.

NĪKRĀCĒ
9. maijā 18.00 pie pagasta pārvaldes ēkas – Eiropas dienas buru akcijas ietvaros – svinīgais buru pacelšanas pasākums.

PELČOS
9. maijā 18.00 pie Pagrabiņa – “Buras pacelšana”.

RAŅĶOS
9. maijā 18.00 pie pagasta pārvaldes – Eiropas buras pacelšana

RENDĀ
9. maijā 18.00 pie pagasta pārvaldes – Eiropas buras pacelšana.

RUDBĀRŽOS
9. maijā no 18.00 pie pagasta pārvaldes – Eiropas buras pacelšana.

RUMBĀ
9. maijā no 17.00 līdz 20.00 brīvā laika pavadīšanas centrā “Bukaiši” – pasākums “Ventas krastā vienoti dejā”. Izzinošas spēles un aktivitātes, miera baložu veidošana, jaunu dejas soļu apgūšana, pikniks un ugunskura zupa. No 19.00 deju koncerta programma.

SNĒPELĒ
9. maijā 18.00 pie muižas – svinīgā buras pacelšana ar kapelu “Kā ir tā ir!”.

TURLAVĀ
9. maijā 18.00 pagasta centrā – Eiropas buras pacelšanas pasākums.

VĀRMĒ
9. maijā 18.00 pie autobusu pieturas – Eiropas buras pacelšana.

Eiropas dienā, 9. maijā plkst. 18.00, ikviens aicināts pacelt šīs buras, tādējādi apliecinot, ka ir daļa no Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 procesa. Šajā laikā aicinām buru apdarinātājus Liepājā, Dienvidkurzemes un Kuldīgas novados sanākt kopā, uzvilkt buru, nofotografēties un publicēt savas bildes sociālajos tīklos, izmantojot mirkļbirku #buras2027. Vēlams to darīt brīvā dabā, lai buru var aplūkot arī citi cilvēki.

Pēc buras uzvilkšanas aicinām svinēt Eiropas dienu savās kopienās un atzīmēt kopīgo Eiropas kultūras galvaspilsētas ceļojuma turpinājumu pēc saviem ieskatiem. Nosviniet savu veikumu ar kopīgu pikniku, sarunām, sadziedāšanos, vai kā citādi. Viss atkarīgs no pašu vēlmēm, izdomas un iespējām.