AktualitātesPagasti

Kuldīgas novadā 25. martā notiks Komunistiskā genocīda upuru atcerei veltītie pasākumi

Godinot komunistiskā genocīda upuru piemiņu, Kuldīgā, Skrundā un vairākos Kuldīgas novada pagastos norisināsies pasākumi, pieminot 1949. gada 25. marta deportācijas un komunistiskā genocīda upurus.

Plkst. 10.00 komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākums norisināsies Kuldīgā pie piemiņas akmens Pētera ielā. Klātesošos uzrunās Kuldīgas Svētās Trīsvienības draudzes prāvests Vjačeslavs Bogdanovs, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska, Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas vietnieks Artis Roberts un Kuldīgas novada politiski represēto biedrības vadītājs Uldis Jumiķis. Pasākumā ar dzejas lasījumiem piedalīsies Kuldīgas novada muzeja apmeklētāju centra speciāliste Liene Blūma.

Skrundā komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākums norisināsies 13.30 pie deportāciju piemiņas vagona.

Piemiņas pasākumi norisināsies arī vairākos novada pagastos. Vārmē plkst. 13:00 ikviens aicināts uz svētbrīdi Vārmes Piemiņas birzī, lai noliktu ziedus pie represēto piemiņas akmens. Alsungā plkst. 13:00 piemiņas pasākums notiks represēto piemiņas vietā pie Ziemeļu stacijas. Pēc piemiņas brīža visi laipni aicināti Amatu mājā, EKC “Suiti” telpās, kavēties atmiņās pie tējas krūzes. Gudeniekos plkst. 11.00 ziedu nolikšana piemiņas vietā pie Gudenieku kultūras nama.

Savukārt Lēnās komunistiskā genocīda upuru piemiņas brīdis, ziedu un svecīšu nolikšana pie represēto piemiņas akmens norisināsies 12.45. Autobuss no Dzeldas pieturas uz Lēnām aties 12.30. Pēc piemiņas brīža būs iespēja kopīgi doties uz atceres mirkli pie memoriālā vagona Skrundā. Kurmāles pagasta Vārdupē pie piemiņas akmens represēto atceres brīdis notiks plkst. 13:00. Pēc tam represētie un viņu tuvinieki aicināti pakavēties atmiņu stāstos pagastmājas vēstures istabā. Visas dienas garumā iedzīvotāji varēs nolikt ziedus un sveces represēto piemiņas vietās Kabilē un Rudbāržos.

Šogad aprit 75 gadi, kopš 1949. gada 25. martā uz Sibīriju un citiem attāliem PSRS reģioniem no Latvijas deportēja aptuveni 44 000 cilvēku – ģimenes ar bērniem un sirmgalvjiem. Aptuveni 2500 Kuldīgas apriņķa ļaužu tika aizvesti no savām mājām.