Kuldīgas Invalīdu biedrībai sācies jaunais darba cēliens

5. martā Kuldīgas Invalīdu biedrības biedri pulcējās kopsapulcē, lai atskatītos uz 2023. gadā paveikto un iezīmētu jaunā gada galvenās aktivitātes. Sapulcē ziņojumus sniedza biedrības valdes priekšsēdētāja Lidija Petrevica, grāmatvede Gunta Grundmane un revidente Mudīte Grūbe. Sapulces dalībnieki tika informēti  par biedrības finansiālās darbības rezultātiem un sastādīto gada pārskatu, kas elektroniski jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestam. Kopsapulce nobalsoja par gada pārskata apstiprināšanu.

Valdes priekšsēdētāja Lidija Petrevica stāstīja, ka pagājušajā gadā īstenoti vairāki projekti, biedri piedalījušies dažādās aktivitātēs. Biedrība īstenojusi Borisa un Ināras Teterevu fonda projektu “Pats savam Saimes galdam”, kurā piedalījās 45 biedri. Ar fonda piešķirto finansējumu bija iespēja palīdzēt iegādāties sēklas, stādus, darba rīkus un citu nepieciešamo darbam mazdārziņā. Īstenojot projekta aktivitātes un turpinot biedrībā sākto tradīciju iepazīt sava novada pagastus, tika apmeklēti  divi pagasti – Padures un Laidu.

Padures pagastā notika tikšanās ar pārvaldes vadītāju Iritu Riķīti, pieredzē dalījās Valsts augu aizsardzības dienesta speciāliste Māra Bērziņa,  par pagasta vēsturi pastāstīja vēsturniece Alise Volanska. SIA „Amazone” īpašniece  Baiba Mikāla viesmīlīgi uzņēma savā uzņēmumā, bet mājupceļā biedri tikās ar mājražotāju Terēzu Strautu.

Savukārt Laidu pusē vērtīgas atziņas gūtas no  zemnieku saimniecības „Migldārzi”  īpašnieka Ilmāra Gulbja. Biedriem bija iespēja iepazīt Laidu pagastu – muižu, Lauku sētu-zoo „Zemturi” un viesoties pie biedrības biedres Ingrīdas Mames. Rudenī tika organizēta ekskursija uz Pāvilostu.

Gada sākumā Kuldīgas Invalīdu biedrība īstenojusi ESF projektu „Subsidētās darba vietas bezdarbniekiem”, kuru koordinēja NVA un kas deva iespēju nodarbināt lietvedi. 2023. gadā biedrība kļuvusi par Kurzemes NVO centra resursu biedru, kas dod iespēju papildināt zināšanas un gūt noderīgu informāciju biedrības darba pilnveidošanai.  Biedri devušies pieredzes apmaiņā un pie sevis uzņēmuši draugus no Talsu un Mērsraga invalīdu biedrībām, piedalījušies sporta spēlēs, devušies ekskursijās un svinējuši jubilejas.

2023. gada izskaņa iezīmējusies ar pozitīvām pārmaiņām – biedrība pārcēlusies uz jaunām telpām Kuldīgā, Ventspils ielā 16. L.Petrevica pateicas Kuldīgas novada domei un ziedotājiem- Kuldīgas uzņēmējiem, kas sekmēja veiksmīgu aktivitāšu norisi.

Biedru skaits gada laikā ir mainīgs. Uz 2024.gada 1.martu biedrībā reģistrēti 86 biedri no Kuldīgas un 14 novada pagastiem. Šogad pirmajos divos mēnešos biedrībā iestājās pieci jauni biedri. Kopīgi pasākumi, sanākšanas, pieredzes apmaiņas pasākumi un citas aktivitātes tiks rīkotas arī šogad.

Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas vietnieks Artis Roberts sapulcē uzteica biedrību par aktīvu darbu un pauda gandarījumu par nozīmīgo ieguldījumu, lai novada cilvēkiem ar īpašām vajadzībām būtu pieejamas dažādas veselību veicinošas nodarbības un pasākumi.