AktualitātesIzglītība

Kuldīgas Centra vidusskolas 3.b klases skolēnu piedzīvojumi Džūkstes Pasaku muzejā

Kuldīgas Centra vidusskolas 3.b klases skolēni 21. maijā  programmas “Latvijas skolas somas” ietvaros apmeklēja Džūkstes Pasaku muzeju, kurš veltīts izcilajam latviešu pasaku krājējam A. Lerhim-Puškaitim un pasakām.

Skolēni piedalījās programmā „Luīzes ūdens kliņģeri”, kuras laikā uzzināja par galda kultūru, un kopā ar Luīzi Lerhu mācījās gatavot ūdens kliņģerus pēc īpašās Džūkstes apriņķa receptes. Kamēr cepās kliņģeri, muzeja darbinieki stāstīja par Pasaku muzeju un caur pasakām iepazīstināja skolēnus ar folkloristu A. Lerhi-Puškaiti, kurš savulaik dzīvojis un strādājis Lancenieku skolā.

Skolēni iesaistījās krāsainos un aizraujošos piedzīvojumos, ļaujoties radošām improvizācijām, pašiem iejūtoties Latviešu tautas pasaku tēlu lomās, izspēlējot tos ar roku lellēm. Aktivitāte palīdzēja atraisīt iztēli, domāšanu un izzināt latvisko vērtību sistēmu.

Noslēgumā trešklasnieki baudīja pašu gatavotos gardos ūdens kliņģerus un septiņzālīšu tēju, un savsatrpēji dalījās ar iespaidiem par piedzīvoto.

Otto: “Man ļoti patika gatavot ūdens kliņģeri, tas man ļoti garšoja.”

Ansis: “Patika spēlēt leļļu teātri, tas bija jautri.”

Paldies “Latvijas skolas somai” par jauko iespēju piedzīvot, izzināt, sajust!