AktualitātesPašvaldība

Kuldīgā viesojas Jāpānas vēstnieks Jasuši Takase

Trešdien, 24. maijā, Kuldīgā viesojās Japānas vēstnieks Latvijā Jasuši Takase  (H. E. Mr Yasushi Takase). Vēstnieks tikās ar Kuldīgas novada domes priekšsēdētāju Inesi Astaševsku un viņas vietnieku Arti Robertu, Kuldīgas  novada Būvvaldes vadītāju Janu Jākobsoni, kā arī Kuldīgas Digitālo inovāciju centra vadītāju Arti Gustovski.

Vizītes sākumā vēstnieks iepazinās ar Kuldīgas novadu un tā attīstību, uzņēmējdarbības nozari, kā arī ar domes vadību pārrunāja līdzšinējo sadraudzību starp Japānu un Kuldīgas novadu. Vēstnieks īpaši ieinteresējās par pašvaldības īstenoto sadarbību ar Fudži pilsētu Japānā un ekonomisko saišu stiprināšanu starp Kuldīgas novadu un Japānu.

 

Līdzšinējā sadarbība ar Fudži pilsētu vainagojusies ar veiksmīgi aizsāktām sadarbībām Kuldīgas novada uzņēmējiem SIA Klavins Piano, Rudys Kombucha. Uzņēmuma Rudy’s Kombucha vadītājs jau piedalījās “Foodex Japan 2023” “The 48th International Food and Beverage Exhibition”. Savukārt uzņēmējs Dāvids Kļaviņš uz Japānu dosies jūlijā, lai prezentētu savu produkciju un sniegtu koncertu Fudži pilsētas svētkos. Plānots, ka rudenī Fudži pilsētā viesosies arī Kuldīgas delegācija – domes vadība un uzņēmēji, lai iepazīstinātu ar sevi un  vienotos par sadarbības iespējām.

 

Īpašu interesi Japānas vēstnieks izrādīja par Kuldīgas paveikto ceļā uz UNESCO, novērtējot pilsētas pieeju vēsturisko vērtību saglabāšanā un iedzīvotāju aktīvo līdzdalību unikālā mantojuma atjaunošanā. Tāpat Jasuši Takases kungs novērtēja pilsētas nākotnes redzējumu un digitālo inovāciju attīstības iecerēm, stiprinot viedās pilsētas  redzējumu.

Vizītes laikā vēstnieks devās ekskursijā par Kuldīgas vecpilsētu, apmeklēja Kuldīgas Adatu fabriku, kur iepazinās ar Kuldīgas Digitālo inovāciju centra paveikto, kā arī LIAA Kuldīgas biznesa inkubatora dalībniekiem. Vizītes noslēgumā Vēstnieks apmeklēja Kuldīgas Kaļķu ielas kvartālu, lai iepazītos ar novada uzņēmējiem.

Kuldīgas novada pašvaldība un Japānas vēstnieks atzina, ka sadraudzība jāturpina, attīstot gan sadarbību pašvaldību starpā, gan veicinot pieredzes apmaiņu inovāciju jomā un paverot jaunas iespējas uzņēmējiem.