AktualitātesKultūra

Kuldīgā notiks “Demokrātijas treniņnometne”, dalībnieki tiks atlasīti balsojumā

Šovasar, no 29. jūlija līdz 3. augustam Kuldīgā notiks “Demokrātijas treniņnometne”, kurā dalībniekiem būs iespēja trenēt demokrātijas prasmes, izmēģināt jau pārbaudītas demokrātijas prakses metodes un kopā izstādāt jaunas. Treniņnometnes dalībnieki piedalīsies “Demokrātijas festivāla Kuldīgā” tapšanā.

Demokrātija tā ir brīvība rīkoties, bet tās ir arī rūpes ne tikai par savu, bet arī kopīgo labumu. Demokrātija tā ar spēja ieklausīties citos un atbildība par savam izvēlēm. Jānovērtē dažādība un jāciena citi viedokļi. Izklausās grūti un ir arī, demokrātija ir grūta un  tieši tāpēc mums tā ir jātrenē, tāpēc nodibinājums “Demokrātijas fonds” šovasar rīkos “Demokrātijas treniņnometni”.

Nometnē var pieteikties jebkurš pilngadīgs interesents. Dalībnieki tiks izvēlēti ar balsojuma palīdzību.  Lai piedalītos dalībnieku atlasē līdz 30. aprīlim uz e-pasta adresi info@demokratijasfonds.lv jāsūta atbilde uz jautājumu “Kāpēc demokrātija ir grūta?”. Atbilde jāraksta vienā teikumā un jāpievieno atbildi ilustrējošs attēls. Visi pieteikumi tiks publicēti “Demokrātijas fonda” Facenbook lapā un piedalīsies balsojumā. 20 cilvēki, kuru sniegtās atbildes saņems visvairāk reakcijas, piedalīsies nometnē. Treniņnometnes dalībnieku saraksts tiks apstiprināts 10. maijā. Dalība nometnē būs bez maksas.

Nodibinājums “Demokrātijas fonds” izveidots 2021. gadā, lai stiprinātu demokrātiskās vērtības un prakses, veicinot saliedētas, iekļaujošas, tolerantas pilsoniskās sabiedrības attīstību, spēcinot mazaizsargātās sabiedrības grupas, veidojot vidi demokrātijas prakšu, kompetenču un inovāciju attīstīšanai.

“Demokrātijas festivāls Kuldīgā” šogad notiks 2. un 3. augustā, tas tiek rīkots jau ceturto reizi un nemainīgi šie būs pašu radīti svētki demokrātijai, kuru laikā tiks izceltas demokrātiskās vērtības un trenētas prasmes dzīvei demokrātiskā sabiedrībā.

„Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.”