AktualitātesVeselība

Kuldīgā notiks bezmaksas lekcijas vecākiem par bērnu mentālo veselību

Piektdien, 8. martā Kuldīgā, Bērnu mentālās veselības nedēļas ”Runā ar mani” ietvaros, Kaļķu ielā 16, notiks klātienes lekcijas vecākiem par aktuālām un būtiskām tēmām.

Pieteikšanās pa epastu līdz 7. martam – iveta.debesmanna@gmail.com

  • 11.00 Līga Bērziņa, uzvediba.lv vadīs lekciju ”Kā mācīt bērnam laika izjūtu?”

Lai mazinātu bērniem, jauniešiem un pieaugušiem trauksmi, atlikšanas tendenci, perfekcionismu, ir vērts mācīties tieši laika izjūtu.

Ir bērni, kuri met krēslus, savaino sevi un citus, jo nespēj sagaidīt nākamo stundu, brīdi, kad beigsies diskomforts.

Mēs apskatīsim dažādas metodes un stratēģijas, kā mācīt bērniem plānot savu laiku, atpazīt un novērtēt laika vērtību, kā arī veiksmīgi pārvaldīt uzdevumus un pienākumus, lai izvairītos no stresa un pēdējā brīža steigas.

  • 12.00 ”Ja ir šausmīgas, šausmīgas dusmas”, Līga Bērziņa

Dusmas ir ļoti biedējoša emocija. Tā ir gan dabiska, gan ļoti svarīga emocija. Ja dusmas paliek lielākas par mums pašiem, tās var būt ļoti grūti un pat neiespējami kontrolēt.

  • 14.00 ‘’Patoloģiska jeb ekstrēma pretestība prasībām (PPP)’’, Elīna Havukainena (Elina Havukainen), Somijas Autisma apvienības vecāku atbalsta grupu vadītāja.

Gadījumā, kad bērns izvairās no ikdienas prasībām un uzdevumiem, izmantojot atrunas un aizbildinājumus, iegrimstot savā iztēles pasaulē, pēc iespējas atliekot uzdevumu pildīšanu jeb prokrastinējot vai pielietojot vēl citus izvairīšanās veidus, to tradicionāli vairāk uzskata kā kaprīzēšanos, neaudzinātību un izlutināšanas sekas. Tomēr viss nav tik vienkārši – patoloģiska jeb ekstrēma pretestība prasībām (PPP) ir viens no autiskā spektra uzvedības profiliem – veids kā var izpausties autisms.

Lekcija būs angļu valodā, bet tiks nodrošināts tulkojums latviešu valodā.

Lekcija notiek sadarbībā ar Latvijas Autisma apvienība.