AktualitātesBūvvalde

Kuldīga iedvesmo norvēģu restauratorus

Kuldīgas pieredze ēku restaurācijā, atjaunojot vēsturiskās koka būvdetaļas  un vecpilsētas pārvaldībā iedvesmo – šonedēļ pie mums projekta Vēsturisko ēku saglabāšanas pieredzes veicināšana Latvijā un Norvēģijā “Sens nams, jauns stāsts” ietvaros notika restaurācijas darbnīca. Tajā 14 dalībnieki no Latvijas un Norvēģijas apguva tradicionālās kokapstrādes prasmes, restaurējot dvīņu durvis ēkai Tirgus ielā 1 Kuldīgā. Tāpat projekta programmu papildināja lekcijas, pieredzes stāsti un radoša darbošanās.

Piektdien, 15. martā, projekta dalībnieki un Norvēģijas karalistes vēstniece Ine Måreng kopā ar vēstniecības speciālistiem viesojās Kuldīgas novada pašvaldībā. Projekta ietvaros popularizēta vēsturisko ēku saglabāšanas pieredze abās valstīs, pievēršot sabiedrības uzmanību kultūras mantojuma saglabāšanas nozīmei. Projekta mērķis ir uzturēt Kuldīgas un Akershus restaurācijas centru sadarbību restaurācijas jomā un paplašināt darbības mērogu Latvijā.

“Sens nams, jauns stāsts” ietvaros noorganizētas 3 starptautiskas restaurācijas darbnīcas Zaļeniekos, Drebakā un Kuldīgā, kuru laikā paveikti praktiski restaurācijas darbi, atjaunojot vēsturiskās koka būvdetaļas dažādos objektos. Šīs restaurācijas darbnīcas sekmējušas seno kokapstrādes amatu pārmantojamību, pievēršot īpašu uzmanību tradicionālo metožu izziņai un apgūšanai.

Projekts īstenots ar EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014.–2021. gada perioda Divpusējās sadarbības fonda finansiālu atbalstu. Strādājam kopā zaļai, konkurētspējīgai un iekļaujošai Eiropai!