AktualitātesPašvaldībaBūvniecība

Kuldīgā atklāj sociālo pakalpojumu centru un grupu dzīvokļus

Būtiski paplašinot sociālo pakalpojumu klāstu novada iedzīvotājiem, piektdien, 22. decembrī, Kuldīgā atklātas divas sociālo pakalpojumu sniegšanas vietas – grupu dzīvokļi Leona Paegles ielā 12 un sociālo pakalpojumu centrs Liepājas ielā 14.

 “Kuldīgas novada pašvaldība Kuldīgas pilsētas centrā ir izveidojusi grupu dzīvokļus un šobrīd aprīko specializētās darbnīcas, kā arī dienas aprūpes centru bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un pilngadīgajiem ar garīga rakstura traucējumiem. Šim projektam ir vairāki ieguvumi – vieta sociālo pakalpojumu sniegšanai, iespēja cilvēkiem socializēties un iekļauties sabiedrībā, saņemt speciālistu konsultācijas un attīstošas nodarbības gan bērniem, gan pieaugušajiem. Vienlaikus ir atjaunotas divas ēkas pilsētas centrā, kur mūsu novada iedzīvotāji saņems būtisku atbalstu tuvāk savai dzīves vietai. Tas ir mazs solis cilvēkam, bet milzīgs solis cilvēcei. Tāpēc gribu teikt lielu paldies ikvienam, kurš pielicis roku, lai abas ēkas taptu.” saka Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska.

Darbu sāk sociālo pakalpojumu centrs “Tilts”

Sociālo pakalpojumu centrā Kuldīgā, Liepājas ielā 14, kam dots sirsnīgs nosaukums “Tilts”, darbosies gan dienas aprūpes centrs bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, gan dienas centrs pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem, kā arī specializētās darbnīcas. Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs apmeklēt mūzikas terapiju, montesori nodarbības, darbosies arī īslaicīgās pieskatīšanas telpa. Pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem būs pieejamas digitālo prasmju nodarbības, mākslas terapija, vingrošanas nodarbības, savukārt specializētajās darbnīcās būs iespēja pilnveidot tekstilapstrādes un ēdiena gatavošanas prasmes.

Būvdarbu ietvaros ēkai nodrošināta vides pieejamība, tostarp lifts nokļūšanai uz otro stāvu, pārbūvēti inženiertīkli – apkure, ūdensvads, kanalizācija –, ierīkota ventilācijas sistēma. Ēka tiek aprīkota ar mēbelēm un visu nepieciešamo, lai pavisam drīz centrs varētu sākt savu darbību. Tāpat veikts pilns teritorijas labiekārtojums – izbūvēta autostāvvieta apmeklētājiem ar kustību traucējumiem, celiņi, velo novietnes. Teritorijā uzbūvēta neliela lapene āra pasākumu rīkošanai.

Būvdarbus veica SIA “BILDBERG”, apakšuzņēmējs SIA “Rietumu būvvadība” Mārtiņa Puķes un Uģa Pelčera vadībā. Būvprojektu izstrādāja un autoruzraudzību veica SIA “Lejnieku projektēšanas birojs”, būvprojekta vadītājs Mikus Lejnieks. Būvdarbu uzraudzību veica SIA “AB Būvniecība”, atbildīgais būvuzraugs Jānis Āboliņš. Objekta kopējās izmaksas 2 652 617 EUR, neskaitot PVN.

Leona Paegles ielā mājvietu radīs 12 novadnieki ar īpašām vajadzībām

Daudzi cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem dzīvo mājās radinieku uzraudzībā, kā arī institūcijās jeb ilgstošās sociālās aprūpes centros. Grupu dzīvokļi Leona Paegles ielā 12 Kuldīgas novada iedzīvotājiem dos iespēju dzīvot pielāgotā vidē un iekļauties sabiedrībā. Sākotnēji ēka tika projektēta ar dzīvokļiem astoņiem iemītniekiem, tomēr, konstatējot, ka sienām un jumta konstrukcijām jāveic pamatīga pārbūve, lai nodrošinātu ēkas izturību, pašvaldība pieņēma lēmumu ēku paaugstināt otrā stāva līmenī, iegūstot papildu telpas četriem iemītniekiem, atpūtas telpai un sanitāriem mezgliem. Tādējādi ēka ir pārtapusi par grupu dzīvokļiem, kur mājvietu radīs 12 cilvēki – gan novadnieki, gan cilvēki, kas līdz šim dzīvojuši sociālās aprūpes centros.

Projekta ietvaros ēka ir aprīkota ar visām nepieciešamajām mēbelēm, traukiem un sadzīves tehniku, lai ar sociālā darba speciālistu atbalstu būtu iespēja zsākt patstāvīgu dzīvi, saņemt individuālo atbalstu un, ja nepieciešams, arī sociālo aprūpi. Pie ēkas iekārtots apgaismots pagalms ar apstādījumiem un atpūtas soliņiem.

Būvdarbi izmaksāja 796 442 EUR, neskaitot PVN. Būvdarbus veica SIA “Amatnieks” ar galveno būvdarbu vadītāju Ģirtu Neimani priekšgalā. Savukārt būvuzraudzību nodrošināja būvuzraugs Aldis Kasakovskis no SIA “BaltLine Globe” par 8 650 EUR, neskaitot PVN. Pārbūves būvprojektu izstrādāja un autoruzraudzību veica SIA “JaunRīga ECO”.

2023. gada 31. decembrī noslēdzas projekts “Kurzeme visiem”, kas īstenots jau kopš 2016. gada. Projekta “Kurzeme visiem” ietvaros sniegti dažādi sociālie pakalpojumi bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem. Pakalpojumi snieguši šiem cilvēkiem iespēju vairāk socializēties, attīstīt savas prasmes un iemaņas, mazināt funkcionālos traucējumus un saņemt tik ļoti nepieciešamos pakalpojumus tuvāk savai dzīvesvietai. Turpmāk pakalpojumus varēs saņemt jaunizveidotajā infrastruktūrā.

Sociālo pakalpojumu centru būvniecība īstenota Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansētā projekta Nr. 9.3.1.1/19/I/007 “Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveide Kuldīgas novadā” ietvaros.