AktualitātesIzglītībaFotoJauniešiem

Kuldīgā aizvadīts konkurss “No baroka līdz rokam”

Latvijai aug nākamie mūzikas talanti – Kuldīgā aizvadīts konkurss “No baroka līdz rokam”

20. februārī Kuldīgas Jauniešu mājā un Kuldīgas Kultūras centrā norisinājās konkurss “No baroka līdz rokam”, Kurzemes kārta. Kurzemes izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu festivālā piedalījās 42 kolektīvi.

Skaņdarbus vērtēja talantīga žūrija – Dainis Tarasovs (Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas instrumentspēles un kameransambļu klases pedagogs), Māris Vitkus (Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas džeza un populārās mūzikas nodaļas pedagogs), Egils Šķetris (Nemateriālā kultūras mantojuma un ilgtspējīgas attīstības projektu nodaļas vecākais eksperts) un Linda Rušeniece (dziedātāja, vokālā pedagoģe).

No Kuldīgas novada konkursā piedalījās 15 kolektīvi. Vislabāko rezultātu uzrādīja Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra popgrupa “Putas”, vecākā grupa, kas ieguva 45.43 punktus un augstāko pakāpi. Kolektīvu vada pedagoģe Agnese Čīče. Savukārt Ēdoles pamatskolas instrumentālais ansamblis izcīnīja 44.87 punktus un pirmo pakāpi, kuru vada pedagoģe Egita Putniņa. Pirmās pakāpes diplomus saņēma 12 Kuldīgas novada kolektīvi.

Visā konkursā visaugstāko novērtējumu saņēma Ventspils Jaunrades nama vokāli instrumentālais ansamblis “Catfish”, saņemot 46.06 punktus un augstākās pakāpes diplomu. “Catfish” mūziķus sagatavoja pedagogs Sergejs Somiks. Tāpat augstu vērtējumu ieguva Centra sākumskolas zvanu ansamblis “Saules zvani”, iegūstot 45.81 punktus un augstāko pakāpi. Jauniešus sagatavoja pedagoģe Sandra Sproģe.