AktualitātesKuldīga

Kuldīga aicina uz maģisku Saulgriežu rituālu Veckuldīgas pilskalnā

Lai stiprinātu saulgriežu svinēšanas tradīcijas pilsētvidē, 20. jūnijā no plkst. 21:00 līdz pat pusnaktij, aicinām svinēt saulgriežus Veckuldīgas pilskalnā latviskās tradīcijās kopā ar Vidvudu un Ivetu Medeņiem. Gada maģiskākā nakts ir laiks, kad smelties senču zināšanas, izjust piederību dabai, kā arī gūt spēkus un enerģiju visam gadam, tāpēc Saulgriežu novakare Kuldīgā tiks sagaidīta dabas noskaņās – pasākuma apmeklētājiem būs iespēja apgūt vasaras saulgriežu rituālus, izdziedāt spēka dziesmas, izdejot dejas un rotaļas. Par lustīgu noskaņu un dancošanu rūpēsies kapelas “Strops” muzikanti.

Plkst. 21.00 kopīgi pulcēsimies, pīsim vainagus, dziedāsim spēka dziesmas un taisīsim vārtus. Plkst. 22.00 dziesmām skanot, dosimies vainagdancī, kura laikā sievas puišiem galvā liks ozollapu vainagu, bet saimnieces tiks godinātas ar īpašu deju. Plkst. 22.10 degsim saulgriežu ugunskuru, lai pēc senajām tradīcijām ziedotu ugunij maizi, sieru un ūdeni, bet dziesmām skanot, ar goda soli, pavadīsim sauli, kura maģiskajā naktī riet plkst. 22.22.

Līdz pat pusnaktij iesim kopīgās rotaļās, zīlēsim ar augiem, vilksim pīlādžus atmuguriski no meža un dosimies apkārt ugunskuram, jo ticējums vēsta, ka tad netraucēšot visādi mošķi. Vēl dosimies peldēt, lēksim pāri Jāņu ugunskuram, ozolā metīsim Jāņa vainagu, daudzināsim ozolus un liepas un zīlēsim ar vainagiem.

Līdzi jāņem Jāņu zāles un pērnā gada vainagi, kā arī aicinām uz pasākumu sapucēties tautastērpos vai puķainās, vasarīgas kleitās un svārkos. Galdā tiks celts Jāņu siers un kvass, ar ko cienāt vainagu pinējus un vārtu būvētājus.
Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Nāc, svini un piedzīvo kopā Saulgriežu nakts burvību Kuldīgā!