AktualitātesSports

Kuldīdznieki gatavojas virtuālajām riteņbraukšanas sacensībām Fudzi kalnā Japānā

Svētdien, 17. martā, kuldīdznieki pirmo reizi piedalīsies starptautiskākajās virtuālajās riteņbraukšanas sacensībās Fudzi kalna trasē Japānā (Virtual Fuji Hill Climb Race) . Sportisti Kuldīgā un Fudzi vienlaikus saslēgsies ar datoriem Fudži kalna trasē, kurā riteņbraucēji startēs stendu braucienā, vienlaikus saslēdzoties kopīgā datorprogrammā Kinomap.com. Šādi saslēdzoties, braucot var redzēt citus braucējus virtuāli.

Trase ir saslēgta ar pieslēgšanās programmu katram dalībniekam, kas ir savienota ar gps koordinātām, kas sinhroni nolasa ģeogrāfiskos mērījumus dabā, piemēram, par ceļa kāpumu vai kritumu leņķi, braucējiem attiecīgi ir grūtāk vai vieglāk mīties atbilstoši dabiskā kāpuma vai krituma procentiem Fudži kalnā. Savukārt skatītāji var redzēt visus un katru riteņbraucēju datora ekrānā ar savu uzvārdu uz muguras un valsts karogu, jo sacensības ir starptautiskas, kurās bez Kuldīgas un Fudzi sportistiem piedalīsies arī sportisti no citām valstīm.

Kuldīgu sacensībās pārstāvēs jaunais un talantīgais Gatis Gruntiņš, kurš pērn Jāņa Baukša piemiņas kausā riteņbraukšanā U-17 B grupā 60 km braucienā ieguva otro vietu.

Lai iepazītos ar brauciena maršrutu un Fudži kalna karti, interesenti var spiest šeit: https://videos.kinomap.com/us/watch/c2xhru

Digitālās (virtuālās) riteņbraukšanas sacīkstes būs skatītājiem vērojamas savos datoros šo svētdien, 17. martā plkst. 9:00 no rīta pēc Latvijas laika. Sacīkstes japāņu valodā, savā Youtube straumēšanas kanālā komentēs populārā Japānas žurnāliste Amu-chan. Kanāla saite –  https://www.youtube.com/@amuaiamu/streams

Pasākumu Kuldīgā rīko un nodrošina Kuldīgas Digitālo Inovāciju centrs kopā ar Kuldīgas novada sporta skolas riteņbraukšanas nodaļu.