AktualitātesPašvaldībaKultūraJauniešiem

Krāšņi nosvinēti mazie dziesmu un deju svētki

6. maijā tika aizvadīti Kuldīgas novada pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņu mazie dziesmu un deju svētki. Pasākumā piedalījās bērni gan no Kuldīgas pilsētas, gan Kuldīgas novada pirmsskolas izglītības iestādēm, pulcējot vairāk nekā 400 jaunos dziedātājus un dejotājus.
 “Šodien ir brīnišķīga diena, lai svinētu svētkus un celtu godā mūsu tautas tradīcijas. Dziesma un deja ir viena no lielākajām kultūras bagātībām. Mūsu kopīgs uzdevums ir nodot šo mantojumu nākamajām paaudzēm, jo tā ir liela vērtība. Un vislabākais laiks, kad to sākt, ir bērnība. Man ir patiess prieks, ka šie svētki ir kļuvuši par tradīciju mūsu novadā, kas ik gadu pulcē kuplu skaitu dalībnieku un skatītājus”, atklājot svētkus, teica Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska
Mazie dziesmu un deju svētki tika ieskandināti ar svētku gājienu. Tas sākās no Liepājas ielas gala (no kajenīcas “Kursas Zeme”), tālāk dalībniekiem virzoties pa Liepājas, Smilšu un Pētera ielām, bet galamērķis – Pilsētas estrāde. Mazos dziedātājus un dejotājus gājienā atbalstīja arī prāvs vecāku un līdzjutēju pulks. Priecīgo brīdi, atrašanos un uzstāšanos uz Pilsētas estrādes skatuves, varēja izjust vairāk nekā 400 jaunie dziedātāji un dejotāji.
 Pasākuma pamatā bija tēma “Lācēna piedzīvojumi”, kas stāstīja par grāmatas “Vinnijs Pūks” varoņiem un notikumiem. Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra kolektīvs bija parūpējies par aizraujošu pasākuma scenāriju un krāšņu izpildījumu. Arī bērni aktīvi līdzdarbojās – skaisti dziedot un dejojot