Nīkrāces pagasts

Klāt Ziemassvētku gaidīšanas laiks un apkārt jūtama brīnumainā svētku rosība

Klāt brīnumainais Ziemassvētku gaidīšanas laiks, apkārt jūtama patīkama svētku rosība – mājas rotā pašdarināti Adventes vainagi, logi sāk greznoties ar skaistām gaismas dekorācijām, eglītes “atmostas” krāšņās svētku rotās… bet, pirms nepacietīgi sākam skaitīt līdz Ziemassvētkiem atlikušās dienas, atskatīsimies, kas Nīkrāces pagastā noticis un, kas notiks tuvākajā laikā.

Novembrī, valsts svētku laikā, arī mēs pieminējām mūsu valstij nozīmīgos vēstures notikumus un tradīcijas, kā arī godinājām tos, kuri cīnījās, lai mēs savu tagadni un nākotni varētu veidot Neatkarīgā un Brīvā valstī. 17. novembrī tikāmies Nīkrāces atpūtas centrā, lai pozitīvā atmosfērā atzīmētu Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienu, kopā ar atraktīvajiem muzikantiem no grupas “Pļumpapā”. Paldies mūziķiem un visiem pasākuma apmeklētājiem – Jūs, kā vienmēr, bijāt lieliski. 18. novembrī svētku norises Nīkrāces pagastā kuplināja tradicionālā sportiskā aktivitāte “Izskrien Latviju Nīkrācē”, kas šogad pulcēja vairāk kā trīsdesmit dalībniekus. Divu kilometru garo distanci pieveicām kopīgā, raitā solī, izjūtot vienojošu, patriotisku svētku noskaņu!

Lai informētu iedzīvotājus par veselīga uztura nozīmību un nepieciešamību 30. novembrī pie mums norisinājās pirmā Eiropas Sociālā fonda projekta “Veselības veicināšanas pasākumi Kuldīgas novadā” ietvaros izstrādātā bezmaksas veselīgā uztura nodarbība sertificētas uztura speciālistes vadībā. No izsmeļošā stāstījuma un kopīgas veselīga uztura gatavošanas meistarklases, pārliecinājāmies, ka uztura pamatprincipu ievērošana nebūt nav tik sarežģīta, kā sākotnēji varētu šķist. Veselīga uztura pamatprincipus – dažādību, sabalansētību un mērenību – varam pilnībā ieviest un izmantot, veidojot savu ģimeņu ēdienkarti.

Straujiem soļiem tuvojas Ziemassvētku laiks, kurš mums, latviešiem, ir tradīcijām un ticējumiem bagāts. Lai ik katrā mājā un sirdī iemājotu svētku brīnuma gaidīšanas prieks, aicinām Nīkrāces pagasta iedzīvotājus piedalīties kopīgā pagasta izgaismošanā. Katra gaismas virtenīte Jūsu logā vai sētā darīs Nīkrāci gaišāku un skaistāku.