AktualitātesBūvvaldeBūvvalde skaidro

Kārtība, kā uzņēmējiem saskaņot terases Kuldīgas pilsētā

Siltais laiks nav aiz kalniem, kad Kuldīgas pilsētā darbu uzsāk āra kafejnīcas un uzņēmēji pie savām iestādēm izvieto galdus, krēslus vai ierīko terases – Kuldīgas novada pašvaldība atgādina ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem, ka terašu izvietojums un vizuālais risinājums jāsaskaņo ar pašvaldību, kā arī jāslēdz nomas līgums, ja izvietojums paredzēts uz pašvaldības īpašuma.

Lai radītu vizuāli atbilstošu terašu tēlu Kuldīgas vecpilsētai, ir izstrādāta vienota terašu koncepcija, kuras pamatideja – terasei jābūt saskaņā ar vecpilsētas arhitektūru un stilistiski vienotai.

Ar terašu izvietošanas koncepciju Kuldīgas vecpilsētā aicinām iepazīties šeit: https://kuldigasnovads.lv/wp-content/uploads/2023/04/KNTIAN_pielikums_Koncepcija_terasem.pdf

Ja radušies jautājumi par terašu izvietošanu, aicinām sazināties ar vides dizaineri Martu Dupati, marta.dupate@kuldigasnovads.lv, tālrunis 27020944

TERASES IZVIETOŠANAS SASKAŅOŠANA SOLI PA SOLIM

• Sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšana ar vai bez piesaistes pastāvīgai pakalpojuma sniegšanas vietai ar plānotu terases izvietošanu ir atļauta, saņemot pašvaldības rakstveida saskaņojumu, saskaņā ar saistošajiem noteikumiem Nr. KNP/2022/33 “Par kārtību, kādā tiek saskaņota un organizēta ielu tirdzniecība un tirgus statusa piešķiršana Kuldīgas novadā”, kas skatāmi šeit: https://likumi.lv/ta/id/339116-par-kartibu-kada-tiek-saskanota-un-organizeta-ielu-tirdznieciba-un-tirgus-statusa-pieskirsana-kuldigas-novada un atbilstoši Lokālplānojumā Kuldīgas vecpilsētai Ventas senlejā, kas groza Kuldīgas novada teritorijas plānojumu noteiktajam, ja terases būvniecība paredzēta vecpilsētā – aizsargājamā pilsētbūvniecības kultūras pieminekļa teritorijā.
  1. 1. Sākotnējā iesnieguma iesniegšana (brīvās formas veidlapa), kurā norāda:
  • juridiskās personas nosaukumu un nodokļu maksātāja reģistrācijas kodu, juridisko adresi;
  • realizējamo preču grupas (ja tādas tiek paredzētas);
  • sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas vietu (tai skaitā vietas platību), ilgumu un laiku;

1.1. Iesniegumam jāpievieno šādi dokumenti:

• skaidrojošu aprakstu par plānoto terases izvietošanu;
  • novietojuma plānu, kurā norādīts terases novietojums zemes gabalā un tās ārējie izmēri, novietojuma plānu saskaņo ar zemes gabala īpašnieku vai, ja tāda nav, – ar tiesisko valdītāju;
  • vizuālo risinājumu (skici, foto), atainojot ielu tirdzniecības vietas aprīkojumu, detaļu dizainu (mēbeles, saulessargi, lietussargi, norobežojošie elementi, apgaismojums, puķu kastes un citi elementi);
  • speciālās atļaujas (licences) preču tirdzniecības gadījumā, ja preču realizācijai tāda ir nepieciešama.
  1. Atkārtoti iesniegums pašvaldības saskaņojumam par sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu ar vai bez piesaistes pastāvīgai pakalpojuma sniegšanas vietai ir jāiesniedz, ja ir mainījies vai plānots mainīt kādu no augstāk minētajiem apstākļiem vai informāciju par:
  • sabiedriskās ēdināšanas pakalpojuma sniegšanas vietas vizuālo risinājumu;
  • realizējamo preču grupām;
  • pakalpojuma sniedzēju.

Ievēro! Ja paredzēts terasi izvietot uz pašvaldībai esošas zemes, ar pašvaldību slēdzams līgums par zemesgabala daļas nomu. Tas pats attiecināms arī uz brīvi stāvošo labiekārtojuma elementu (galdu, krēslu, u.c. elementu, kas ir bez piesaistes terasei) izvietošanu.

Iesniegumus ar klāt pievienotajiem dokumentiem iespējams iesniegt:

• Klātienē, Kuldīgas novada pašvaldībā – Baznīcas iela 1, Kuldīga
  • elektroniski – e-adresē vai e-pastā (dome@kuldiga.lv) ar drošu elektronisko parakstu un laika zīmogu.