KultūraRendas pagasts

Jau otrais dziesminieku festivāls “Trubadūrs” jūlija izskaņā Rendā

Kuldīgas novada Rendā jau otro reizi norisināsies dziesminieku festivāls Trubadūrs, šogad – no 24. līdz 28. jūlijam, aicinot autormūzikas un dzejas cienītājus satikties gan divos lielkoncertos Rendas estrādē, gan sadziedāties pie ugunskuriem, gan dodoties “Muzikālā pastaigā ar dzeju” gar Īvandes ūdenskritumiem un baudot festivāla noslēgumā koncertprogrammu Rendas baznīcā.

Dziesminieki Rendā pulcēsies jau no 22. jūlija, kad tur nedēļas garumā dziesminieču Zandas Štrausas un Maijas Kalniņas un mūziķa Roberta Dintera vadībā norisināsies Austrasbērnu radošā nedēļa. Trešdienas, 24. jūlija vakarā 20:00 Austrasbērni Arņa Miltiņa vadībā aicinās uz akustisko koncertu “Mīlestību un klepu nenoslēpsi” Rendas baznīcā.

Festivāla lielākās aktivitātes notiks nedēļas nogalē, sākot ar dziesminieku lielkoncertu Rendas estrādē piektdienas, 26. jūlija, vakarā plkst. 19:00, pēc kura sekos nakts sadziedāšanās pie ugunskura Abavas krastā.

Lielkoncertā piedalīsies Kārlis Kazāks, Ieva Akuratere, Raimonda Vazdika, Ilze Grunte, Simona Rača-Rūce, Jānis Rūcis, Nora Ķibilda-Kinna, Reinis Jaunais, Anna Paula Gruzdiņa, Alise Kļaviņa, Anna Sēruma, Inta Pauļuka, Laine Ligere-Stengrevica, Maija Kalniņa, Zanda Štrausa, Roberts Dinters un šī festivāla īpašais viesis – Bram van Langen (Nīderlande).

27. jūlijs, sāksies plkst. 12:00 ar pasākumu, kam dots nosaukums “Muzikāla pastaiga ar dzeju” un kas tiks īstenots dabas skatuvē, klausītājiem, dziesminiekiem un dzejniekiem, pastaigājoties no Rendas estrādes līdz Īvandes ūdenskritumiem. Tajā piedalīsies Andris Alps, Arnolds Ščuckis, Katrīna Jēkabsone, Dita Putniņa, Aļesja Loseva, Kristīne Jučkoviča, Laima Ābele, Jana Egle, Zane Daugule, Māris Salējs, Laura Vītola, Uldis Ozols un Kristīne Locika.

Sestdien, 27. jūlijā plkst. 15:00 Rendas estrāde pārtaps par brīvo skatuvi “Tronis Trubadūram”, dodot iespēju izpausties gan jaunajiem, gan mazāk zināmajiem dziesminiekiem. Lai pieteiktos muzicēt brīvajā skatuvē, rīkotāji aicina sūtīt savu pieteikumu brīvā formā uz e-pastu info@trubadurs.lv.

Sestdienas vakarā plkst. 19:00 klausītāji aicināti uz otro dziesminieku lielkoncertu, kurā muzicēs Kristīne Locika, Kristaps Sudmalis, Arnis Miltiņš, Melisa Kaškura, Signe Baltere, Jorans Šteinhauers, Matīss Pavītols, Laura Vītola, Uldis Kākulis, Normunds Priednieks un ģitāristu ansamblis “Gamma”, Jana Egle, Julgī Stalte un Ēriks Zeps. Dienas noslēgumā pēc koncerta ikviens varēs lustīgi izkustēties latviešu dančos kopā ar etnokompāniju “Zeidi”, kā arī turpināt sadziedāšanos līdz rītam pie ugunskura.

Svētdien, 28. jūlijā plkst. 13:00 festivāla noslēgumā – Līgas Priedes un Andreja Grimma veidotā Imanta Kalniņa dziesmu koncertprogramma.

26. un 27. jūlijā no plkst. 19:00 festivāla pasākumos ieejas maksa 10,- EUR / pers., bet pārējos notikumos – ieeja par ziedojumiem brīva. Biļetes uz 26. un 27. jūlija vakara koncertiem pieejamas SIA “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā.

Finansiāli atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kā arī Kurzemes plānošanas reģions īstenotās “Kurzemes kultūras programma 2024” ietvaros VKKF mērķprogrammā “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma”.