AktualitātesPašvaldībaFoto

Izstrādāts Kuldīgas senās pils virtuālais modelis

Turpinot Kuldīgas unikālā vēsturiskā mantojuma izpēti un vēstures iedzīvināšanu virtuālā vidē, izveidots unikāls Kuldīgas senās pils modelis. Tas apskatāms netālu no kafejnīcas “Riverside” papildinātās realitātes vidē, piedāvājot jaunu pieredzi vietējiem iedzīvotāju un pilsētas viesiem.

Muzeju naktī, klātesot domes priekšsēdētājas vietniekam Artim Robertam, pils rekonstrukcijas autoram arhitektam Artūram Lapiņam, būvvaldes vadītājai Janai Jākobsonei, pils virtuālais modelis tika nodots apskatei pilsētas iedzīvotājiem.

“Pie mums vēstures vērtības tiek turētas godā jau gadu desmitiem. Atjaunot, nevis celt jaunu, saglabāt mantojumu un nodot to nākamajām paaudzēm – tāda ir Kuldīgas novada pieeja. Tajā pašā laikā skatāmies rītdienā. Šis ir lielisks piemērs, kā ar mūsdienu tehnoloģijām varam uzburt vēstures ainu, nebūvējot un neceļot neko jaunu. Vēlu, lai šis ir kā pozitīvs impulss jaunām idejām un pēc laika varam apskatīt arī to, kā pils izskatījās no iekšpuses. Ceru, ka pils virtuālajam modelim pievienosies arī citi mūsu pilsētas un novada vēsturiskie objekti!”  stendu atklājot vēlēja domes priekšsēdētājas vietnieks A. Roberts.

Kuldīgas pils: arhitektūras vēstures un mākslas tehnoloģiju sinerģija

Pils virtuālās rekonstrukcijas modelis pamatots gan ar vēsturisko materiālu izpēti, gan tālizpētes datiem. Kā norāda rekonstrukcijas autors arhitekts Artūrs Lapiņš, pils apjoma fantoms vienlaikus var kalpot arī kā virtuāla telpa – eventuāla mājvieta vēstures liecību, leģendu un nostāstu iedvesmotiem tēliem un vīzijām. Modelis veidots dinamisks, apjomam izaugot no zemes un pēc tam atkal pakāpeniski izzūdot.

Kuldīgas senās pils projekts izstrādāts,  SIA Arhitektoniskās izpētes grupai SIA, http://www.AIGsia.lv sadarbojoties ar virtuālās platformas uzturētāju Biedrībai ART+, https://artplus.app/ un Kuldīgas novada pašvaldību.

Virtuālās realitātes supergalerija virs Kuldīgas

Virs Kuldīgas – pilsētas Rātslaukumā un uz senā ķieģeļu tilta – aplikācijā SAN  – jau apskatāma virtuālās realitātes galerija ar 22 mākslas darbiem, kurus izstrādājuši pašmāju un ārvalstu mākslinieki. Nu tiem pievienojusies arī Kuldīgas senā pils, kas, izmantojot aplikāciju Art+, aizved interesentus vairākus gadsimtu tālā pagātnē.