JaunumiPašvaldībaPagasti

Izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas maksā Skrundas pilsēta un Nīkrāces, Raņķu, Rudbāržu, Skrundas pagastos no 2023. gada 1. janvāra

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” informē par plānotajām izmaiņām sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu maksā Skrundas pilsēta un Nīkrāces, Raņķu, Rudbāržu, Skrundas pagastos, kas stāsies spēkā no 2023. gada 1. janvāra.

 

Dabas resursu nodokļa likums paredz, ka ik gadu tiek pakāpeniski palielināta dabas resursu nodokļa (DRN)

likme. Šobrīd likumā noteikts, ka 2022. gadā tā par vienas tonnas sadzīves atkritumu noglabāšanu poligonā ir

80 eiro par tonnu, bet no 2023. gada 1. janvāra – 95 eiro par tonnu. DRN likmes paaugstināšanās ietekmē maksu par sadzīves atkritumu apglabāšanu poligonā, kas no 2023. gada 1. janvāra atkritumu poligonā “Ķīvītes” noteikta 86,90EUR/tonnā bez PVN (2022. gadā – 66,38EUR/tonnā).

 

Atkritumu apsaimniekošanas likuma 39. panta 1.2 daļā noteikts, ka izmaiņu gadījumā atkritumu apsaimniekotājs ir tiesīgs aktuālo poligona tarifu un DRN likmi iekļaut atkritumu apsaimniekošanas maksā, līdz ar izmaiņu spēkā stāšanās dienu.

 

Ņemot vērā augstāk minēto, izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu Skrundas pilsēta un Nīkrāces, Raņķu, Rudbāržu,  Skrundas  pagastos  no  2023.gada 1.janvāra  būs  21,96EUR/m3  bez PVN,  kopā  ar PVN 21%  –

26,57EUR/m3 (iepriekš – 23,16EUR/m3). Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 6,38EUR (ar PVN 21%) līdzšinējo 5,56EUR vietā.

 

 

Uzņēmums atgādina, ka samazināt izdevumus par nešķiroto atkritumu apsaimniekošanu var, tos šķirojot. SIA “Eco Baltia vide” mērķtiecīgi turpina strādāt pie ikvienam klientam pieejamas šķirošanas infrastruktūras izveides, lai būtu iespējams dalīti no kopējiem atkritumiem nodot iepakojumu, stikla taru, tekstilizstrādājumus, elektrotehniku un citus atkritumu veidus, kuru apsaimniekošanu uzņēmums nodrošina bez maksas. Plašāka informācija par SIA “Eco Baltia vide” šķirošanas iespējām pieejama https://www.ecobaltiavide.lv/stikla-skirosana/

 

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar SIA “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centru, zvanot pa tel.

22013939 vai rakstot uz savam reģionam atbilstošo e-pastu kurzeme@ecobaltiavide.lv. Pilna informācija par uzņēmuma pakalpojumiem un aktualitātēm pieejama www.ecobaltiavide.lv.