JaunumiIzglītība

Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša viesojas Kuldīgā

Izglītības zinātnes ministre Anda Čakša apmeklē Kuldīgu.
Foto: Ričards Sotaks
Piektdien, 19. maijā, Izglītības un zinātnes ministre darba vizītē apmeklēja Kuldīgas novadu, lai tiktos ar domes vadību – priekšsēdētājas vietnieku Arti Robertu un izpilddirektori Ilze Dambīti-Dambergu, apmeklētu novada izglītības iestādes un tiktos ar pedagogiem un skolēniem.
Dienas pirmajā daļā ministre viesojās V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolā, kur direktores Agneses Kārkliņas un Kuldīgas novada Izglītības pārvaldes vadītājas vietnieces Lilitas Mačtamas vadībā iepazina skolu, kā arī pārrunāja aktuālo situāciju pašvaldības skolu tīklā, izaicinājumus izglītības jomā un iespējām nodrošināt mācībspēku pieejamību vidusskolēniem, kuri izvēlējušies eksaktos priekšmetus apgūt padziļināti. A. Čakša tikās ar skolas pedagogiem un skolēniem – skolotāji izmantoja izdevību, lai precizētu neskaidros jautājumus par eksāmenu procesu, kā arī pedagogu atalgojumu.
Vizītes ietvaros ministre devās uz Viduskurzemes pamatskolu – attīstības centru Pelču pagtā, kur tikās ar direktori Ināru Oļenu un pedagogiem, savukārt Kuldīgas Tehniloģiju un tūrisma tehnikumā viņu sagaidīja direktore Dace Cine.
Domes vadība ar A.Čakšu pārrunāja, kā pašvaldība sadarbībā ar valsti var veidot konkurētspējīgu izglītības piedāvājumu Kuldīgas novada skolēniem, kā arī to, cik būtiski atbalstīt ne tikai atalgojuma pieaugumu pedagogiem, bet arī kvalifikācijas paaugstināšanu.