AktualitātesUzņēmējiem

Investējot 16 miljonus eiro, Kuldīgā atklāta “Latvijas Finieris” ražotne

Koncernam “Latvijas Finieris” turpinot īstenot attīstības stratēģiju un investīcijas ražošanas jaudu palielināšanā, 14. jūnijā Kuldīgā atklāta jaunā finieru ražotne “Kuldīgas fabrika”, kas ir unikāla Latvijas mērogā ar izmantoto tehnoloģiju, dodot iespēju no katra bērza apaļkoka iegūt maksimālo iespējamo finiera iznākumu.

AS “Latvijas Finieris” valdes priekšsēdētājs Jānis Ciems: “Ražotne ar unikālo iekārtu ir nozīmīgs pagrieziena punkts ne tikai koksnes pārstrādē, bet arī mežsaimniecības darbu plānošanā. Pasaulē pirmā, “Latvijas Finiera” vajadzībām tapusī iekārta – hibrīdlobmašīna –, dod iespēju  eksperimentēt ar tievāka diametra apaļkoku sortimentiem, kas iepriekš pārsvarā novirzīti eksportam vai pārstrādāti zemākas pievienotās vērtības produktos. Tādējādi ar laiku iegūstot augstāku produktivitāti no katra Latvijas auglīgās zemes hektāra, kas tiek izmantots mērķtiecīgai mežsaimniecībai.”

Nodrošinot tievkoksnes lobīšanu, “Latvijas Finieris” iepērk papildu bērza apaļkoku jaunā – C – kvalitātes šķirā.  Mazāka diametra un zemākas kvalitātes bērza apaļkoku lobīšanas pie pašreizējā mežizstrādes apjoma Latvijā nozīmē iespēju saplākšņa ražošanai novirzīt papildu 300 000 m3 bērza koksnes gadā. Iepriekš šādi kokmateriāli tika eksportēti uz Skandināviju celulozes ražošanai, vai pārstrādāti zemākas pievienotās vērtības produktos.

Kuldīgas ražotnes vajadzībām izgatavota unikāla hibrīdlobmašīna, kas apvieno divas tradicionāli finieru lobīšanā izmantotās tehnoloģijas – vārpstas un bezvārpstas, dodot iespēju nolobīt finierklučus līdz pat 25 mm serdenim.

Līdzās tūrisma uzņēmējiem, Kuldīgas novadu tā ērtās atrašanās dēļ izvēlējušies vairāki stabili uz eksportu orientēti ražošanas uzņēmumi. a/s “Latvijas finieris” veiktās investīcijas ir spēcīgs signāls arī citiem uzņēmējiem, ka Kuldīgas novads ir biznesam atvērts, uz attīstību un izaugsmi vērsts. Uzņēmuma ieguldījums mūsu novadā ir stratēģiska izvēle – tās ir investīcijas infrastruktūrā, jaunas darba vietas iedzīvotājiem, nodokļu ieņēmumi pašvaldības budžetā, ko tālāk investēt infrastruktūras attīstībā. Veiksme vienmēr ir labvēlīga tiem, kuri dara – apsveicu uzņēmuma vadību un darbiniekus ar jaunās ražotnes atklāšanu. Tas ir būtisks pienesums ne tikai Kuldīgas novadam, bet visam Kurzemes reģionam. Lai top un izdodas!” saka Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska:

“Kuldīgas fabrika” atrodas Kuldīgā, Ganību ielā 12 – teritorijā, kur jau vairākus gadus darbojas “Latvijas Finiera” koklaukums. Jaunā ražotne strādās divās maiņās, kopumā ar laiku dodot darbu līdz pat 30 speciālistiem, kā arī virknei dažādu vietējo ārpakalpojumu sniedzēju.

Kuldīga kā attīstības un investīciju galamērķis nav izvēlēts nejauši. Kurzemes reģiona ekonomiskās izaugsmes potenciāls un kokrūpniecības spēcīgās tradīcijas, kā arī resursu pieejamība, pamatoja uzņēmuma izvēli savulaik izveidot finierkluču pieņemšanas laukumu, vienlaikus jau plānojot nākotnes attīstības scenārijus.

Pašlaik lobītais finieris no Kuldīgas ražotnes daļēji nodrošinās izejmateriālu saplākšņa ražošanai rūpnīcā “Lignums”. “Latvijas Finierim” turpinot paplašināt rūpnīcu “Verems” Rēzeknē, plānots, ka gada līdz pusotra laikā Kuldīgas ražotne pilnībā pārslēgsies izejmateriāla piegādei tikai un vienīgi Rīgas rūpnīcai “Furniers”.

Būvniecība ilgusi gadu, investējot ražošanas ēkā, iekārtās, tehnoloģijās un teritorijas labiekārtošanā ap 16 miljoniem eiro.