IzglītībaProjekti

Interaktīva bungu koncertprogramma “80 minūtēs apkārt zemeslodei”

Mūsu skola nesen bija lieciniece kādam īpaši aizraujošam notikumam – bungu koncertprogrammai, kuru vadīja talantīgie un aizraujošie bundzinieki Reinis Reķis un Rihards Spatz. Šis pasākums nebija tikai par mūziku, tas bija par dzīves ritmu atklāšanu, par kopības sajūtu un saliedēšanos, izmantojot mūzikas valodu.

Reinis Reķis, ar  dažādu sitamo instrumentu un ritma palīdzību, demonstrēja mūzikas radīšanas neskaitāmās iespējas. Viņš iepazīstināja mūsu skolēnus ar bungu mūzikas specifiku un dažādiem sitamajiem instrumentiem. Vēl jo vairāk, skolēniem bija iespēja pašiem izmēģināt šos instrumentus, dodot ieskatu mūzikas radīšanas procesā.

Koncertprogrammā dzirdējām bungu izcelsmes vēsturi, skaņdarbus, kas sākās ar vēsturiskiem ritmiem un beidzās ar mūsdienīgiem improvizācijas izpildījumiem. Tas bija aizraujoši, izglītojoši un pārdomām raisoši – ideāla kombinācija mūsu skolēniem, kas ir gatavi atklāt jaunas perspektīvas un iedvesmoties. Skolēni kopā ar skolotājām,  ar milzīgu prieku un aizrautību radīja savus ritmus.

Mēs esam pateicīgi Reinim Reķim un Rihardam Spatz par šo neaizmirstamo pieredzi. Viņš ne tikai parādīja mūsu skolēniem mūzikas radīšanas skaistumu un daudzveidību, bet arī iedvesmoja viņus atrast savu dzīves ritmu. Šis pasākums atstāja neizdzēšamu iespaidu ne tikai uz skolēniem, bet arī uz mums, skolotājiem, atgādinot par mūzikas spēku vienot cilvēkus. Pēc pasākuma pat pusaudži, kurus parasti ir grūti ieinteresēt uz publiskiem pasākumiem, bija sajūsmā un teica, ka tas ir labākais pasākums, kas skolā pēdējā laikā ir noticis.