JaunumiPašvaldībaSvarīgi

Ievēl jaunu Kuldīgas novada domes priekšsēdētāju

Šodien, 10. novembrī, Kuldīgas novada domes ārkārtas sēdē ievēlēta jaunā Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska. Par I. Astaševsku balsoja astoņi deputāti, pret – pieci deputāti.

Mēra pārvēlēšana bija nepieciešama, jo līdzšinējā domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa ievēlēta parlamentā. Viņas vietā par domes deputātu tagad apstiprināts Kuldīgas Digitālā centra vadītājs Artis Gustovskis, kurš darbosies Attīstības komitejā.

Deputāti deleģēja I. Astaševsku pārstāvēt domi Kurzemes plānošanas reģiona Attīstības padomē, kas apvieno Kurzemes pašvaldību vadītājus. Jaunā domes priekšsēdētāja vadīs arī Finanšu komiteju un Civilās aizsardzības komisiju.

I.Astaševska, stājoties amatā, par savām prioritātēm nosauc: “Svarīgi ir turpināt iesāktos darbus, jo, ne tikai mēs, bet sabiedrība kopumā redz to pozitīvo ietekmi novada attīstībā. Kā sava darba prioritātes redzu savstarpējās komunikācijas uzlabošanu ar pagastu, Skrundas un Kuldīgas iedzīvotājiem. Viens no veidiem kā to plānoju veicināt ir izveidot pagastu iedzīvotāju padomes, iesaistīt lēmumu pieņemšanas procesos. Ļoti svarīgi ir turpināt strādāt pie dzīvojamā fonda attīstīšanas, piesaistot gan uzņēmējus gan privātos investorus. Prioritāri ir visi novadā dzīvojošie cilvēki – sākot no bērnu vecuma līdz senioriem. Plānoju turpināt bērnu laukumiņu izveidi, sporta laukumu labiekārtošanas, izglītības iestāžu pārbūves uz remontdarbus, nodrošināt kvalitatīvas izglītības pieejamību visām iedzīvotāju grupām. Nemainīga prioritāte ir Kuldīgas vecpilsēta, tās iekļaušana UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Ir jāturpina darbs pie ceļu un ielu labiekārtošanas, pārklājot tos ar dubultās virsmas pārklājumu vai asfalta segumu. Turpināšu darbu pie drošības mūsu novadā – apgaismotām taciņām, gājēju pāreju pārveidošanas.”

Kuldīgas novads arī turpmāk tiks vadīts ar vislielāko atbildību un rūpēm par iedzīvotājiem, pārliecināta līdzšinējā domes priekšsēdētāja I. Bērziņa, kas ievēlēta. “Kuldīgas novads būs drošās rokās, mūsu jaunā Kuldīgas domes priekšsēdētāja Inese Astaševska kopā ar domes priekšsēdētājas vietniekiem Arti Robertu un Nelliju Kleinbergu apvienos jaunības enerģiju ar politisku pieredzi, nosvērtu un saimniecisku rīcību,” saka I. Bērziņa.

I.Astaševska 2021. gada pašvaldības vēlēšanās saņēma otru lielāko vēlētāju atbalstu aiz līdzšinējās domes priekšsēdētājas I. Bērziņas. I. Astaševska ir kuldīdzniece, 2016. gadā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā ieguvusi profesionālo maģistra grādu sporta zinātnē un sporta skolotāja kvalifikāciju. Pierādījusi sevi kā sabiedriski aktīvu un spilgtu līderi, vadot Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centru un V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolu. Kopš 2017. gada jūnija ievēlēta arī Kuldīgas novada domē.

Kopumā Kuldīgas novada domē darbojas 15 deputāti, 8 – no partijas “Kuldīgas novadam”, 2 – no “Latvijas Attīstībai”, 2 – no Zaļo un Zemnieku savienības, 2 – no Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” un viens deputāts no Jaunās konservatīvās partijas.