AktualitātesJaunumiKultūra

Iepazīst stāstniecības kā metodes iespējas sociālajā jomā

12. un 13. septembrī trešo un noslēdzošo reizi Kuldīgā viesojās zviedru stāstnieki no Kronobergas stāstnieku asociācijas jeb organizācijas “The Land of Legends” Erasmus+ projekTa “Storytelling – a key to inclusive society” ietvaros. Tā kā asociācija apvieno trīs pašvaldības, vizītē piedalījās arī kultūras nozares pārstāvji no Alvestas, Elmhultas un Jungbī pilsētām.

Pirmajā vizītes dienā zviedru stāstnieces kopīgā nodarbībā dalījās savā pieredzē un iepazīstināja ar stāstniecības metodēm un pieejām, ko var izmantot ikviens kultūras darbinieks un bibliotekārs, lai dažādotu pasākumu klāstu un iesaistītu plašāku un daudzveidīgāku auditoriju.

Otrās dienas fokuss bija stāstniecības iespēju izmantošana sociālajā darbā. Vizītes ietvaros notika stāstu nodarbība Sociālo pakalpojumu centrā “Tilts”, kur stāstus klausījās un ar prieku un atsaucību tajos piedalījās “Tilta” apmeklētāji. Plašākā Kuldīgas Sociālā dienesta kolēģu lokā zviedru stāstnieces dalījās ar savu pieredzi, kā stāstniecība var palīdzēt darbā ar sociālā dienesta klientiem.

Šī bija noslēdzošā tikšanas ar zviedru stāstniecēm, tāpēc tā bija iespēja atskatīties uz projektā paveikto. Kopumā notikuši 5 mācību semināri un Kuldīgas novadā pirmā Stāstniecības Vasaras skola, kā rezultātā ar stāstniecības metodēm un ieguvumiem iepazinušies vairāk kā 80 kultūras, izglītības un sociālas jomas Kuldīgas novada pašvaldības darbinieki. Lielākā daļa semināru bijuši ar praktisku ievirzi, sniedzot zināšanas par konkrētām ikdienas darbā izmantojamām metodēm.  Sešiem Kuldīgas novada pašvaldības darbiniekiem bija iespēja doties uz Zviedriju un stāstnieku labās prakses piemēru skatīt viņu darbības vietā. Projekta laikā īstenoti vairāki publiski pasākumi biedrības Kurzemes kultūras mantojuma centrs “Kūrava” organizētā festivāla “Ziv Zup” ietvaros, kas notika gan Kuldīgā, gan pagastos un bija plaši apmeklēti. Zviedru stāsti tulkoti latviski un Kuldīgas teikas izskanējušas zviedru valodā. Projekta noslēgumā taps izglītojošs un iedvesmojošs video materiāls par stāstniecības daudzveidīgo pielietojumu un pozitīvo ietekmi uz kopienu.

Erasmus+ projekta “Storytelling – a key to inclusive society” NR. 2022-2-LV01-KA210-ADU-000099986. vadošais partneris ir Kuldīgas novada pašvaldība, partnerorganizācijas – Kurzemes kultūras mantojuma centrs “Kūrava” un “The Storytelling Network of Kronoberg” (“The Land of Legends”) Zviedrijā.

Eiropas Savienības finansēts. Paustie viedokļi un uzskati atspoguļo autora(-u) personīgos uzskatus un ne vienmēr sakrīt ar Eiropas Savienības vai Eiropas Izglītības un Kultūras izpildaģentūras (EACEA) viedokli. Ne Eiropas Savienība, ne EACEA nenes atbildību par paustajiem uzskatiem.