AktualitātesIzglītībaJauniešiem

Gūst pieredzi par skolēnu pilsoniskās līdzdalības veicināšanu

Lai veicinātu izpratni par daudzveidīgu pieeju izmantošanu, pilnveidojot skolēnu pilsoniskās līdzdalības prasmes un nodrošinot plašāku skolēnu izglītības pieredzi skolās, uz informatīvi izglītojošu semināru Rīgā pulcējās jomas koordinatori no vairākām Latvijas pašvaldībām.

Kuldīgas novadu pārstāvēja Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra direktores vietniece audzināšanas un karjeras darbā Anda Andersone,
V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas direktores vietniece audzināšanas jomā Sangrita Upeniece un šīs skolas absolvents, bijušais pašpārvaldes  prezidents un tagad jau šis iestādes pedagogs Mārtiņš Stebulis.

Semināru organizēja Valsts izglītības satura centrs, kura uzaicinātie eksperti dalījās ar savu redzējumu gan par globālās izglītības izaicinājumiem un aktīvu pilsonisko attieksmi šajā mainīgajā vidē (Vidzemes augstskolas docētāja, pilsoniskā aktīviste Inese Vaivare), par jauniešu līdzdalības veicināšanu, mijiedarbojoties formālajai un neformālajai izglītībai (IZM pārstāve Randa Ķeņge), gan par skolēnu pašpārvalžu  līdzdalības iespējām ilgtspējīgu mērķu sasniegšanā (VISC eksperte Inese Liepiņa).

Savukārt, par situāciju Latvijas izglītības iestādēs skolēnu pilsoniskās līdzdalības aspektā, prezentējot Eiropas skolu 8.klašu skolēnu aptaujas rezultātus, stāstīja pētniece Ireta Čekse. Pēc viņas teiktā, Latvijas skolēni lepojas, ka dzīvo Eiropā un lūkojas uz tās nākotni ar cerībām, tomēr vienlaikus apzinās arī potenciālos apdraudējumus.

Pasākuma otrajā daļā ar savu pieredzi dalījās praktiķi – biedrības  “Pašpārvalžu atbalstam” dibinātāja un  neformālās izglītības trenere Anna Ločmele, uzsverot skolēnu pašpārvaldes darbības īstenošanu dažādos līmeņos – skolas, pašvaldības, reģionālajā un nacionālajā.
Rīgas Hanzas vidusskolas direktora vietnieks un skolēnu pašpārvaldes konsultants Aleksandrs Lange stāstīja par savas skolas pieredzi, integrējot līdzpārvaldes darbu pilnveidotā mācību saturā.  Bet semināra noslēgumā uzstājās V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas pārstāvis Mārtiņš Stebulis. Viņš savā prezentācijā uzsvēra skolēnu pašpārvaldes nozīmīgākos aspektus: personības, vērtības, komanda. Šie aspekti ļauj radīt un realizēt daudzas idejas, veicinot skolēnu  pilsonisko līdzdalību  un veicinot viņu personīgo izaugsmi.

Vairāk info: BJC direktores vietniece Anda Andersone, 29123501