AktualitātesIzglītība

Godina skolotājus un iedvesmo jaunajam mācību gadam

25. augustā Kuldīgas kultūras centrā notika 15. Kuldīgas novada pedagogu konference, kurā skolotājus iedvesmoja lektori un tika suminātas Kuldīgas novada pašvaldības balvas izglītībā “Gada pedagogs” saņēmējas 2023. gadā.

Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja konferences atklāšanā sacīja: “Izglītība ir sabiedrības pamats. Tā ir viena no būtiskākajām prioritātēm mūsu novadā un ne velti izglītībai atvēlām gandrīz pusi no pašvaldības budžeta. Ļoti gaidām nākamo nedēļu, kad durvis vērs Kuldīgas Centra vidusskola. Esam daudz darījuši, lai uzlabotu vidi mūsu izglītības iestādēs –  šogad skaistu sporta zāli ieguva Indriķa Zeberiņa Kuldīgas pamatskola, arī V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolā izremontētas vairākas telpas. Šogad notiek projektēšanas darbi Skrundas vidusskolā, remontus veicam arī pagastu izglītības iestādēs. Izglītība ir process, kurā jauniešiem gribam iemācīt ne tikai uzdot jautājumus, bet arī parādīt, kur meklēt atbildes. Novēlu, lai izdodas saglabāt cieņu vienam pret otru, jo tas ir tas, kas spēj radīt pozitīvu, radošu vidi. Lai jums visiem veiksmīgs, laimīgs, pozitīvu piedzīvojumu pilns jaunais mācību gads!”

Kuldīgas novada pašvaldība jauno mācību gadu sāk ar nozīmīgu tradīciju – pedagogu godināšanu un pateicību par ieguldījumu izglītības jomas stiprināšanā.  “Gada pedagogs” apbalvojumu šogad pasniedza četrās nominācijās piecām skolotājām: nominācijā “Gada pirmsskolas pedagogs” – pirmsskolas izglītības iestādes “Bitīte” skolotājai Ilzei Razgalei, nominācijā “Gada pedagogs skolā”  – Kuldīgas Centra vidusskolas  skolotājai Ilzei Klints un V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas  skolotājai Ilonai Incenbergai, nominācijā “Gada pedagogs interešu un profesionālās ievirzes izglītībā” – Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra skolotājai Agnesei Čīčei, bet nominācijā “Par mūža ieguldījumu izglītībā” – Vārmes pamatskolas skolotājai Mudītei Sadauskai.

Sirsnīgi sveicam mūsu pedagogus un sakām lielu paldies par sirdsdarbu, jaunām idejām un ieguldīto enerģiju – skolotājiem teiktā pateicība vienmēr ir ļoti īpaša!

Konferencē pedagogus iedvesmoja un savā pieredzē par to, kā atrast prieku ikdienas steigā dalījās izdevniecības “Žurnāls Santa” galvenā redaktore Santa Anča. Savukārt, par pārmaiņu domāšanas stratēģiju runāja iedvesmotājs Aleksis Daume.