AktualitātesUzņēmējiemFoto

Godina Kuldīgas novada uzņēmējus un amatniekus

Kuldīgas novada pašvaldība piektdien, 16. februārī, vienkopus pulcēja novada uzņēmējus un amatniekus, lai izteiktu pateicību par ieguldījumu ekonomikā un uzņēmējdarbības attīstībā novadā. Apzinot un godinot uzņēmējus, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas savā nozarē, Kuldīgas novada uzņēmēju un amatnieku gada balvas 11 nominācijās šogad saņēma 49 uzņēmēji.

“Pašvaldības darbs nav iedomājam bez jums – uzņēmējiem un amatniekiem. Jūs nebaidāties spert drosmīgus soļus un svinēt uzvaras. Paldies par jūsu atvērtību, pozitīvo attieksmi un spēku. Jūs esat Kuldīgas novada asinsrite, jūs esat mūsu sirds. Un kamēr vien sirds pukstēs, visi kopā varēsim paveikt lielas lietas.” sveicot uzņēmējus, teica Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska.

Kuldīgas novada pašvaldības rīkotā konkursa “Kuldīgas novada uzņēmēju un amatnieku gada balva 2023” balvas saņēma:

• Nominācijā “Ģimene uzņēmējdarbībā 2023” balvu saņēma SIA Dekors RD, uzņēmums “Spēlmaņu krogs”, SIA “Cikāde ML” un ZS “Smaidas”.
  • Nominācijā “Lauksaimnieks 2023” apbalvojumu saņēma ZS “Valti”, Valdis Kancāns ar IU “Rimzāti”, ZS “Gerdas” un ZS “Laivenieki”.
  • Nominācijā “Ražotājs 2023” apbalvojumu saņēma uzņēmums SIA “Aili mēbeles”, SIA “FABR”, SIA “TRIK’ design”, SIA “Goldingen Invest” un SIA “Latberg”.
  • Nominācijā “Pakalpojums 2023” balvu saņēma uzņēmums “Goldstream Group”, fotogrāfe Krista Bumbiere, saimniecība “Lazdkalni”, kulinārija “Banketērija No.1” un “AZ telpa”.
  • Nominācijā “Amatnieks 2023” apbalvojumu saņēma keramiķe Guna Rubeža, drēbnieks Uldis Andersons, Ilva Damberga ar IK “Zelta mākonītis”, Zinta Raģele ar “Zigagu darinājumi” un SIA “Endzi Style”.
  • Nominācijā “Mājražotājs 2023” apbalvojumu saņēma uzņēmums “Viksieni”, “Mājas etiķis”, Baiba Mežiņa, “Pepper dog čili” un Santa Niedra.
  • Nominācijā “Ilgtspējīgākais uzņēmums 2023” balvu saņēma uzņēmums “Ausma Plus”, SIA “TV Kursa”, Kafejnīca “Pagrabiņš”, SIA “P arvi” – kafejnīca “Jumis” un Ināras Strazdiņas zobārstniecības privātprakse.
  • Nominācijā “Debija 2023” balvu saņēma uzņēmums “Saivas ogas”, uzņēmums “Koka laboratorija”, ģimenes uzņēmums “Hofmaņu gardumi”, veikals “Kuule” un “Ma-Ra” telpa.
  • Nominācijā “Tūrisma uzņēmējs 2023” balvu saņēma Piena muiža, SIA “Decorent.lv” – “Ciskdrill”, “Andžēnu stacija”, Ķimales muiža un “Visumnīca”.
  • Nominācijā “Investīcija 2023” tika sumināti trīs pretendenti – SIA “Venta FM”, ZS “Vankas” un SIA Business Factory.
  • Pasākumā nominācijā “Lielākais nodokļu maksātājs 2023” godināja arī uzņēmumus, kuri valsts un novada budžetā iemaksājuši visvairāk nodokļu 2023. gadā. Pēc lielākās nodokļu summas valsts budžetā godināti SIA “Stiga RM”, SIA “Amazone” un SIA “Vizuālā diagnostika”.

Simpātiju balvas uzņēmējiem pasniedza laikraksts “Kurzemnieks”, LIAA Kuldīgas biznesa inkubators, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera,  Latvijas Lauku konsultāciju centra Kuldīgas birojs, attīstības finanšu institūcija “Altum” un biedrība “Darīsim paši!”.

Pretendentu pieteikšana konkursam norisinājās pērn rudenī. Dalībai konkursā bija iespējams pieteikt uzņēmumus un uzņēmējus, kuru saimnieciskā darbība norit Kuldīgas novada teritorijā neatkarīgi no juridiskā statusa un darbības nozares, individuālā darba veicējus, kuri reģistrējuši un veic saimniecisko darbību Kuldīgas novadā, uzņēmumus un to struktūrvienības, kas Kuldīgas novada teritorijā veic saimniecisko darbību, bet reģistrētas citur, kā arī amatniekus, kuri ir fiziskas personas un var būt arī citu uzņēmumu darbinieki.