AktualitātesSkrundas pilsēta un pagastsRudbāržu pagasts

Gaidāms vēstures izziņas pārgājiens “Oskaram Kalpakam pa pēdām”

Svētdien, 3.martā, godinot Kurzemes atbrīvošanas sākuma 105. gadadienu, Rudbāržos pie muižas aizsāksies ikgadējais pārgājiens “Oskaram Kalpakam pa pēdām”.

Skrundas kultūras nama direktore Dita Ņuņēvica uzsver, ka šogad īpaši gaidīti vietēji iedzīvotāji, ģimenes, jaunieši un bērni, jo pasākums iekrīt brīvdienā: “Gaidīti lieli un mazi pārgājieni dalībnieki.

Pasākums sāksies plkst. 11.00 pie Rudbāržu muižas un turpināsies ar pārgājienu “Oskaram Kalpakam pa pēdām”, pieminot Neatkarības kara dalībniekus. Pārgājienā laikā būs izveidoti dažādi kontrolpunkti sadarbībā ar jaunsargu instruktoru Mārtiņu Brizgu.

Pārgājiens noslēgsies pie Kojas upes tilta, kur būs iespēja baudīt zupu. Plkst. 15.00 pie Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas vietas – memoriālās sienas Lēnu ciemā ikviens varēs nolikt ziedus. Pieteikšanās pārgājienam ir obligāta. To var izdarīt, rakstot vai zvanot uz tālr. nr. 28327883.”

Izzinošais pārgājiens aizsākts 2015.gadā. Šogad tas notiks desmito reizi.