AktualitātesKultūraSkrundas pilsēta un pagasts

Gaidāmi Skrundas svētki 

“Esi viens no” – ar šādu moto tiek gaidīti Skrundas pilsētas svētki, kad tuvi un tāli brīvdabas aktivitāšu cienītāji sarosās, lai atbrauktu un ielūkotos pasākumu plašajā piedāvājumā un izbaudītu svētkus. Tie, kā ierasts, tiks svinēti maija otrajā nedēļā.

10.maijā svētki iesāksies ar Skrundas vidusskolas skolēnu koncertu, kas veltīts Mātes un Ģimenes dienai. Pēcpusdienā tie turpināsies ar Skrundas mākslas studijas darbu izstādi. Vakarā ikviens aicināts piedalīties nakts orientēšanās sacensībās “Skrundas leģendām pa pēdām”, kurā tiks dota iespēja meklēt un atklāt nostāstus, mītus un noslēpumus par pilsētas ēkām, vietām un cilvēkiem. Pasākuma dalībniekus finišā sagaidīs īpašs pārsteigums pie skatu platformas estrādes parkā, tāpēc noteikti jāpiedalās orientēšanās pasākumā.

11.maija rīts iesāksies ar tradicionālajām makšķerēšanas sacensībām “Skrundas dižloms”. Pēc tam iedzīvotāju modināšana “Diena šeit mums kopā sākas, izbaudīsim to, kā nākas!” Mājražotāju un amatnieku tirgus “Skrundenieku dižandele” gaidīs pircējus estrādes tuvumā. Dienas vidū skrundenieks, pavārs Uldis Brūders no rīta agrumā saķertajām zivīm vārīs skrundenieku zupu, kuru ikvienam būs iespēja nobaudīt.

Centrālajā skatuvē Skrundas estrādē dienas vidū gaidāms deju kolektīva koncerts, grupa “Audiovētra”, dziedātājs Harijs Jonuškāns. Dienas laikā sagaidāmas sporta aktivitātes, Skrundas jauniešu centra aktivitātes bērniem un jauniešiem, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes aktivitātes, “Vīru laiks” ar Daini Zāģeri.

Gaidītākais svētku notikumus ir tradicionālais laivu brauciens. Šī gada tēma “Skrundas leģendas”. Aicinām piedalīties piedzīvojumā, kas vieno svētku dalībniekus un viesus. Aktivitāšu dalībniekiem būs iespēja laimēt dāvanu kartes 100 EUR vērtībā degvielas iegādei, ko sagādājusi firma “AMG montāžnieks”. Interesentus aicinām iepriekš pieteikties pie Sintijas Kamparas. 

Vakarpusē estrādes parkā pie platformas gaidāms lielais hokejs. Plkst. 18.00 Skrundas kultūras namā būs JVLMA horeogrāfijas nodaļas studenta Krišjāņa Bites diplomdarba koncerts “Četrejādas saules”. Plkst. 20.00 Skrundas estrādē izskanēs Ingusa Ulmaņa un grupas “Lādezers” koncerts. Svētku noslēgumā kopā ar grupu “Kraujas band” izdejosimies šī gada pirmajā zaļumballē.

Sīkāka informācija par pasākumiem un svētku norisi sekos. Ieplāno 10. un 11. maiju Skrundas pusē!

Informācijai:

Dita Ņuņēvica (28327883) – svētku informācija

Inese Ozoliņa (26261729) – orientēšanās koordinatore

Dace Pušīlova (29359243), Dana Tihomirova (26109471) – tirgus koordinatores

Kārlis Kliemanis (29123514) – sporta un makšķerēšanas sacensību koordinators

Sintija Kampara (26073329) – laivu brauciena koordinatore