AktualitātesJaunumiIzglītība

Pasniegtas “Gada pedagogs 2024” balvas – lepojamies ar mūsu skolotājiem!

Jaunā mācību gada ieskaņā, 30. augustā  Kuldīgas kultūras centrā uz iedvesmas dienu pulcējās novada pedagogi. Pasākumā tika pasniegtas Kuldīgas novada pašvaldības balva izglītībā “Gada pedagogs 2024. gadā, kuru kopumā saņēma 5 pedagogi no pirmsskolas izglītības iestādes “Cīrulītis”, Vārmes pamatskolas Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra, Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas un Turlavas pamatskolas, kā arī tika sveikti pieredzējušie un jaunie direktori. Savukārt iedvesmas vārdus jaunajam darba cēlienam skolotajiem vēlēja sabiedrība zināmi lektori un domes priekšsēdētāja Inese Astaševska.

“Sirsnīgs paldies jums par ieguldīto darbu un rūpēm, izglītojot mūsu bērnus. Mums ir liels prieks redzēt, ka mūsu izglītības iestādes turpina attīstīties. Šogad Skrundas pamatskolā ir paredzēts plašs mācību telpu remonts, kas nodrošinās vēl labākus apstākļus skolēniem un pedagogiem. Turpinām arī strādāt pie infrastruktūras uzlabošanas citās novada skolās, lai radītu vislabākos apstākļus mācībām un darbam. Sveicu arī jaunos mācību iestāžu direktorus, kuri šajā mācību gadā uzsāk darbu vairākās mūsu novada skolās. Esmu pārliecināta, ka jūsu vadībā skolas turpinās augt un attīstīties. Paldies vēlreiz visiem par jūsu darbu un ieguldījumu mūsu novada izglītībā! Lai jums spēks un enerģija turpmākajiem izaicinājumiem,!” novēl I. Astaševska.

Kuldīgas novada pašvaldība jauno mācību gadu sāk ar nozīmīgu tradīciju – pedagogu godināšanu un pateicību par ieguldījumu izglītības jomas stiprināšanā.  “Gada pedagogs” apbalvojumu šogad pasniedza četrās nominācijās piecām skolotājām: nominācijā “Gada pirmsskolas pedagogs” – pirmsskolas izglītības iestādes “Cīrulītis” skolotājai Ivetai Rubenei, nominācijā “Gada pedagogs skolā” – Vārmes pamatskolas skolotājai Inesei Krūmiņai, nominācijā “Gada pedagogs interešu un profesionālās ievirzes izglītībā” – Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra skolotājam Jurim Girvaitim, bet nominācijā “Par mūža ieguldījumu izglītībā” – Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas skolotājam Vladimiram Osmanovam un Turlavas pamatskolas skolotājai Laumai Astrai Grīnvaldei. Pateicības tika pasniegtas Sarmītei Jakobsonei, I. Zeberiņa Kuldīgas pamatskolas sociālajai pedagoģei par dalību iekļaujošas skolas vides veidošanā, Gintai Jasinskai, V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas pedagoģei par mērķtiecīgu pedagogu darbību, un Unai Ziņģei, Skrundas pamatskolas pedagoģei par izglītojamo motivēšanu izaugsmei.

No sirds pateicamies mūsu skolotājiem par nesavtīgo darbu, radošumu un neizsīkstošo enerģiju – jūsu ieguldījums ir nenovērtējams!

Pasākumā pedagogus iedvesmoja latviešu mūziķis un dziesmu autors Kārlis Kazāks, daloties pieredzē ar lekciju “Manas paaudzes raksturīgākā īpašība – nav sava viedokļa”. Žanete Grende un Ilze Prūse uzstājās ar vēstījumu par “Ziedoņa klasi”, bet noslēgumā “Piezīmes uz šaubu malām” sarunā un mūzikā dalījās Māra Upmane-Holšteine un Juris Kalniņš.