AktualitātesJaunumi

Festivālā “Lido zivis Kuldīgā” dalību pieteikuši vairāk nekā 300 tirgotāji

Foto: Ieva Benefelde

Sestdien, 29. aprīlī no 11.00 līdz 16.00,  jau septiņpadsmito reizi norisināsies Pavasara palu šovs “Lido zivis Kuldīgā”, kas iešūpos tūrisma sezonu Kuldīgas novadā. Atraktīvas un radošas nodarbes, zivju gardumi un vimbu augstlēkšanas paraugdemonstrējumi Ventas rumbā, muzikāli priekšnesumi, liela andelēšanās un Nīderlandes milzu zivs lidojumi Pilsētas dārzā – to un vēl vairāk kuldīdzniekiem un pilsētas viesiem sola pavasara gaidītākais festivāls.

Īpaši plašs šogad būs svētku tirdziņš – vairāk nekā 300 tirgotāji –  amatnieki, mājražotāji un zivju gardumu meistari – pircējus gaidīs Liepājas ielā, Latvijas Universitātes pagalmā un Kalna ielā. Būs iespēja iegādāties keramikas izstrādājumus, apģērbus, medus un vaska produkciju, ādas somas, rotas un koka izstrādājumus. Par īpašiem pārsteigumiem parūpējušies mājažotāji, kuri galdā cels dažādus krēmus un mērcītes, raušus, cepumus, smalkmaizītes un citus konditorejas izstrādājumus, dārzeņu maisījumus un sukādes, rokām darinātus makaronus, sidrus un vīnus.

Festivāls “Lido zivis Kuldīgā” nav iedomājams bez zivju gardumiem – Pilsētas dārzā darbosies zivju tirdziņš, kur būs iespējams iegādāties gan svaigas, gan kūpinātas zivis. Būs arī meistarklases vimbu kūpināšanā un iespēja baudīt zivju zupu.

Pavasara palu šova programma pārsteigs gan lielus, gan mazus. Plkst. 11:00 Pilsētas dārzā uz skatuves oficiāli tiks atklāta Kuldīgas novada aktīvā tūrisma sezona. Pēc tam skatītājus priecēs balvu ansamblis “Ziņģes brāļi” no Bauskas un grupa “Kad džezs saiet vimbās”, bet plkst. 14.00 ar bērnu deju kolektīvu koncertu tiks atzīmēta Starptautiskā dejas diena, kas arī tiek svinēta 29.aprīlī. Pleznas, knābjus spalvas un spārnus, lielas un mazs zivis  varēs izpētīt vides izziņas piestātnēs, kas tapušas sadarbībā ar Talsu novada muzeju un  Vides gidu asociāciju.  “Tūristu un ceļotāju lenktuve” vilinās ar jaunākajiem tūrisma piedāvājumiem un degustācijām.

Aktīva dzīvesveida cienītājus gaidīs “Pludiņa un Āķīša taka,” drosmes, veiklības un atjautības pārbaudījumi kopā ar Kuldīgas skautiem un iespēja iemēģināt roku loka šaušanā. Mazākos apmeklētājus aizraus spēles Kukaiņu pļavā kopā ar radošās apvienības “Pasaku nams” tēliem un karuselītis “Tasītes”. Mākslas cienītājus iepriecinās Tautas tēlotājas mākslas studijas Kuldīgas palete izstāde – darbnīca “Zivis pa pastu.”

Gardēžus, ja vien iegriezīsies pareizais vējš,  gaidīs kūpinātas zivis no Pāvilostas Dzintara, bet, neatkarīgi no laika apstākļiem, būs iespēja nobaudīt SIA “Cepliņi” vārīto zivju zupu. Ielu teātra mīļotājus un vietējās vimbas solās pārsteigt Nīderlandes cirka teātra “Vladimir” milzu zivs. Stāstu stāstītāji un klausītāji pulcēsies “Stāstnieku kafejnīcā” Virspilskunga tiesas nama sētā, Baznīcas ielā 34, kur norisināsies 16. Kurzemes stāstnieku festivāls “Ziv zup”.

Pēc palu šova visi interesenti plkst. 17.00 tiek aicināti apmeklēt Ditas Krenbergas (flauta) un Dārtas Tīsenkopfas-Muselli (arfa) koncertu “Pavasara pieskāriens” Kuldīgas Sv.Katrīnas baznīcā