AktualitātesKurmāles pagastsJauniešiem

Ekskursija uz Vilgāles veco skolu jeb Zaļo muižu

Noslēdzoties mācību gadam, Vilgāles sākumskolas skolēni un skolotājas devās pārgājienā uz Vilgāles veco skolu jeb Zaļo muižu, kur pašreiz saimnieko bijušā skolas direktore Astrīda Štorha ar vīru Juri Štorhu. 

Pārgājiena laikā pagasta vēstures pētniece Aina Sļisarenko stāstīja interesantus stāstus par ceļu uz veco skolu un pa ceļam esošajām ēkām. Saimnieki ļoti laipni sagaidīja bērnus, ļāva atpūsties uz saviem plediņiem un baudīt līdzpaņemtās pusdienas, veldzēties lapenītē pie skaisti klāta galda, padzert akas ūdeni un sacienāties ar saldumiem. 

Bērni ar interesi noklausījās arī stāstu par veco skolu, aplūkoja apkārtni. Atpakaļceļā apraudzīja vairākus simtgadīgus ozolus un, neraugoties uz karsto laiku, dūšīgi pievarēja mājupceļu.