AktualitātesJaunumiKuldīgaAttīstība / teritorijas plānošanaSabiedrības līdzdalība

Diskutē par Virkas, Tehnikas un Kaļķu ielas teritorijas attīstību

23. oktobrī Kuldīgas novada pašvaldības iestādes “Kuldīgas attīstības aģentūra” telpās norisinājās Kuldīgas novada teritorijas plānojuma 2025.-2037. gadam izstrādes pirmā darba grupa Kuldīgas pilsētā. Kopā sanāca un darba grupā piedalījās 15 dalībnieki – Virkas, Tehnikas un Kaļķu ielas iedzīvotāji un uzņēmēji, pašvaldības speciālisti un vadības pārstāvji.

Darba grupas ietvaros tika diskutēts par Tehnikas ielai piegulošo ražošanas teritoriju. Vai vietai ar laiku jākļūst mazāk industriālai, lai iekļautos apkārtējā teritorijā, kurai ir potenciāls attīstīties kā aktīvās atpūtas, sporta un tūrisma teritorijai, ņemot vērā tuvumā esošo Ventu ar plānoto pastaigu taku gar to, kā arī esošo sporta infrastruktūru? Vai tieši pretēji – jāļauj attīstīties smagās rūpniecības uzņēmumiem? Viedokļi šajā jautājumā atšķīrās.

Darba grupas dalībniekiem tika uzdots jautājums par to, kā viņi saredz attīstību pašvaldības īpašumā, Akmeņu ielā esošajā neapbūvētajā laukumā. Idejas bija dažādas – kempings, ražošana un daudzdzīvokļu māju būvniecība. Sanāksmes dalībnieki vienojās, ka viedoklis jājautā plašākam iedzīvotāju lokam.

Blakus Kaļķu ielas kvartālam dzīvojošie sanāksmes dalībnieki ierosināja tur esošajiem īpašumiem nomainīt funkcionālo zonējumu no Savrupmāju apbūves teritorijas (DzS) uz Jauktā centra teritoriju (JC), tādā veidā paplašinot nekustamo īpašumu izmantošanas iespējas.

Tika pievērsta uzmanība dabas teritorijai starp īpašumiem Kaļķu ielā 25 un 27. Rosināts sakopt teritoriju, lai nodrošinātu piekļuvi līdz Ventai, kā arī atjaunot tiltu pāri gravai.

Nākošā darba grupa notiks 6. novembrī pulksten 17.30, Kuldīgas attīstības aģentūras telpās, Pilsētas laukums 3, Kuldīgā. Darba grupā diskutēsim par Piltenes ielai piegulošajām apkaimēm. Ar informāciju par teritorijas plānojuma izstrādi var iepazīties pašvaldības tīmekļa vietnē https://kuldigasnovads.lv/teritorijas-planojums/.