AktualitātesTūristiem

Delegācijas no sadraudzības pilsētām iepazīst Kuldīgu

Foto: Lāsma Reinfelde

Festivāla “Kuldīgas vasaras vitrāžas” laikā, no 20. līdz 23. jūlijam, Kuldīgas novada pašvaldība uzņem delegācijas no sadraudzības pilsētām – Kuldīgā viesojas Igaunijas pilsētas Peltsamā delegācija, kolēģi no Gēsthahtes Vācijā, kā arī delegācijas no Plaisir pilsētas Francijā.

Piektdien, 21. jūlijā, viesi tikās ar Kuldīgas novada domes priekšsēdētāju Inesi Astaševsku, vietniekiem Nelliju Kleinbergu un Arti Robertu, izpilddirektores vietnieci Agnesi Buku, kā arī Kuldīgas novada pašvaldības Kultūras nodaļas vadību.

Tikšanās laikā sadraudzības pilsētu pārstāvji tika iepazīstināti ar aktualitātēm Kuldīgas novadā, uzņēmējdarbību un attīstības projektiem, situāciju tūrisma jomā, kā arī paveikto ceļā uz UNESCO.

“Dārgie draugi, mums ir liels prieks jūs sveikt pie mums Kuldīgā. Šobrīd, kad Ukrainā notiek karš, draudzība valstu un pašvaldību starpā ir īpaši svarīga. Ar draugiem esam kopā kā priekos, tā arī grūtākos brīžos. Man ir liels prieks, ka šodien varam satikties un visi kopā svinēt svētkus. Krāšņi koncerti, karnevāls, ielu performances, tirdziņi, atrakcijas un karuseļi – svētku programma šogad padara mūsu Kuldīgu ļoti īpašu, ļaujot festivālu piedzīvot ik uz soļa. Lai mums visiem priecīgi svētki un paldies, ka esat kopā ar mums!” teica Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska.

Arī priekšsēdētājas vietniece Nellija Kleinberga, uzrunājot ārvalstu kolēģus akcentēja sadarbības nozīmi: ”Ja līdz šim viens otru iepazinām caur kultūru, sportu un sabiedriskām aktivitātēm, tad šobrīd, ņemot vērā situāciju pasaulē, draugu, kolēģu, pašvaldības, valsts atbalsts ir ļoti svarīgs. Pēdējo divu gadu laikā esam stiprinājuši draudzību arī ar Ukrainas pašvaldībām. Šodien mūsu sadraudzības pilsētu pašvaldībām es vēlu mieru un gandarījumu par to, ka tiekoties esam ieguvuši jaunas zināšanas un pieredzi, prieku par kopīgi paveikto un nākotnes sadarbību!”

“Gēsthahte ir Kuldīgas sadraudzības pilsēta jau vairāk nekā 30 gadus. Tie ir bijuši veiksmīgas sadarbības pilni gadi un man ir neizsakāms gandarījums par to, ka pilsēta šo gadu laikā ir piedzīvojusi milzīgu izaugsmi, kļuvusi vēl skaistāka. Paldies par uzņemšanu, mums ir liels gandarījums būt šeit.” Teica Gēsthahtes birģermeistars Olafs Šulcs. (Olaf Schulze).

Foto: Ričards Sotaks

Sadraudzības pilsētu delegācijas pārstāvji piedalīsies  vairākās festivāla “Kuldīgas vasaras vitrāžas” norisēs,  kā arī dosies ekskursijā pa Kuldīgas novadu, lai iepazītu iedzīvotājus, uzņēmējus un kultūrvietas.