AktualitātesKuldīgaAlsungas pagasts

Barikāžu atceres pasākumi Kuldīgas novadā

19. janvārī no plkst. 10.00 līdz 13.00 Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centrs aicina skolēnus iesaistīties barikāžu piemiņas dienas pasākumā “Toreiz janvārī…”. Savukārt Alsungas pils pagalmā plkst. 12.00 pie tējas tases un atmiņu stāstiem tiks aizdegts piemiņas ugunskurs.

Sadarbībā ar Kuldīgas mācību iestādēm, Zemessardzi, Jaunsardzi, skautu kustību, Kuldīgas Galveno bibliotēku, Kuldīgas novada muzeju tiks organizētas izzinošas un praktiskas uzdevumu stacijas Liepājas ielā, Kuldīgā.

Pasākuma mērķis: veicināt patriotismu un valsts piederības sajūtu, attīstīt pilsoniskās līdzdalības un savstarpējās sadarbības prasmes, papildināt un nostiprināt zināšanas par 1991. gada janvāra notikumiem valstī, kad cilvēki izveidoja barikādes apkārt stratēģiski svarīgiem objektiem Rīgā un citviet Latvijā, tostarp Kuldīgā, apsargājot raidstaciju un pasta ēku.

Uz pasākumu aicināti Kuldīgas novada 9. klašu audzēkņi, kas saistošā, izzinošā un praktiskā veidā varēs nostiprināt/iegūt zināšanas par barikāžu laiku, kā arī iesaistīties klašu sacensībā par balvām. Katra klase varēs pildīt uzdevumus, iegūstot konkrētu punktu skaitu, kas noslēgumā tiks apkopoti un noskaidroti zinošākie, veiklākie un veiksmīgākie.

Pasākuma laikā Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljons (ZS) parūpēsies par ugunskuru un karstu tēju, kā arī būs iespēja izmēģināt ZS ekipējumu un izmantot ZS fotosienu.

Barikāžu atceres pasākums 19. janvārī plkst. 12.00 norisināsies arī Alsungas pils pagalmā. Pusdienas laikā tiks aizdegts ugunskurs un pie tējas krūzes aicināsim dalīties atmiņas stāstos. Muzicēs Suitu vīri.