Aktualitātes

Atklās Kuldīgas senās pils virtuālo modeli

Turpinot Kuldīgas unikālā vēsturiskā mantojuma izpēti un vēstures iedzīvināšanu virtuālā realitātē, izveidots unikāls Kuldīgas senās pils modelis.

Pils virtuālās rekonstrukcijas modelis pamatots gan ar vēsturisko materiālu izpēti, gan tālizpētes datiem.  Kā norāda rekonstrukcijas autors arhitekts Artūrs Lapiņš, pils apjoma fantoms vienlaikus var kalpot arī kā virtuāla telpa – eventuāla mājvieta vēstures liecību, leģendu un nostāstu iedvesmotiem tēliem un vīzijām. Tas  ļauj vizuāli novērtēt kādreiz iespaidīgā kompleksa nozīmi pilsētas vēsturiskajā ainavā. Interesanti, ka modelis veidots dinamisks, apjomam izaugot no zemes un pēc tam pakāpeniski izzūdot.

Aicinām ikvienu kuldīdznieku un pilsētas viesi piedalīties

Kuldīgas pils virtuālā modeļa stenda svinīgajā  atklāšanā –

sestdien, 18. maijā plkst. 19:00,

netālu no kafejnīcas “Riverside” Kuldīgā (Stendes ielā 2)

Kuldīgas senās pils projekts izstrādāts,  SIA Arhitektoniskās izpētes grupai SIA, http://www.AIGsia.lv sadarbojoties ar virtuālās platformas uzturētāju Biedrībai ART+, https://artplus.app/ un Kuldīgas novada pašvaldību.