JaunumiPašvaldībaVecpilsēta

Atklās atjaunoto tēlnieces L. Rezevskas strūklaku 1905. gada parkā

Ceturtdien, 20. aprīlī plkst. 11:00, 1905. gada parkā Kuldīgā svinīgi atklās atjaunoto tēlnieces Līvijas Rezevskas veidoto strūklaku “Meitene ar ūdens trauku,” kas piedzīvojusi restaurāciju īstenojot pašvaldības būvniecības ieceri “Strūklakas un tai piegulošās teritorijas atjaunošana 1905.gada parkā, Kuldīgā”.

Kuldīdznieku iemīļotā bronzas skulptūra, kas sirsnīgi tiek dēvēta par Anniņu, 1905. gada parkā atrodas kopš 20. gadsimta piecdesmitajiem gadiem. Tas savulaik bija pirmais no Līvijas Rezevskas tēlniecības darbiem, kas atrada vietu Kuldīgas parkos.

Atjaunots gan strūklakas baseins, gan podests, mainīts arī strūklakas vadības mehānisms, jo iepriekšējais vairs nedarbojās. Tāpat ierīkots papildu apgaismojums skulptūras un baseina izgaismošanai, sakārtota arī teritorija ap strūklaku – tā aprīkota ar jauniem soliņiem un apstādījumiem, tomēr saglabājot 1905. gada parka kopējo koncepciju.

Aicinām kuldīdzniekus un pilsētas viesus būt klāt svinīgajā pasākumā, lai kopā ar Kuldīgas novada domes priekšsēdētāju Inesi Astaševsku, Līvijas Rezevskas mantojuma glabātāju un viņas izstāžu zāles saimnieci Antoņinu Valeiņu, kā arī strūklakas un teritorijas atjaunošanas projekta izstrādātāju Lindu Zaļo, atklātu iemīļoto Anniņas strūklaku, bez kuras Kuldīga un 1905. gada parks nav iedomājams.