AktualitātesIzglītība

Arī šogad pedagogi tiekas konferencē Kuldīgā

14. martā divu dienu konferencē Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma ēkā pulcējas ap 100 profesionālās izglītības iestāžu latviešu valodas un literatūras, vēstures un sociālo zinību skolotāji no visas Latvijas, lai kopā mācītos, diskutētu un dalītos pieredzē. Mācībspēku vidū konference ir ļoti gaidīts notikums, jo tajā kā lektori aicināti spēcīgi profesionāļi – rakstnieki, profesori, žurnālisti, vēsturnieki, lai vēstītu par nozarē aktuālo.

Pedagogus sveica Kuldīgas novada domes priekšsēdētaja Inese Astaševska, sakot: “Pateicos visiem Latvijas skolotājiem, kas diendienā pašaizliedzīgi dara savu darbu, iegulda savu enerģiju, zināšanas un pieredzi, skolojot mūsu jauno paaudzi! Skolotājs jau nav profesija, kas māca, bet tas, kurš rāda piemēru un no kura mācās. Novēlu, lai katram no šīm dienām izdodas paņemt kādu vērtīgu atziņu, ko pēc tam ņemt līdzi un no kuras mācīties.”

Šogad pedagogiem bija iespēja klausīties Kuldīgas novada pašvaldības Būvvaldes vadītājas Janas Jākobsones, Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultātes docētājas Dites Liepas, LTV žurnālistes Inas Strazdiņas, Baltijas Pētnieciskās žurnālistikas centra “Re:baltica” žurnālistes Ingas Spriņģes, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma skolotājas Gunitas Meieres un Zandas Šlegelmilhas, Padures muižas īpašnieku Jāņa Lazdāna, filmas “Pansija pilī” scenārija autores Tabitas Rudzātes, Valsts izglītības satura centra vadītāja pienākumu izpildītājas Initas Juhņēvičas, Valsts izglītības satura centra Vērtēšanas un analītikas departamenta Vispārējās izglītības pārbaudījumu nodaļas vecākās ekspertes Inetas Smilgas, Valsts izglītības satura centra Izglītības satura departamenta Izglītības satura atbalsta nodaļas vadītājas Lienes Zeiles un grāmatas “Piezīmes uz kuģa žurnāla malām” autora Daiņa Brieža lekcijas.

Konference norisināsies divas dienas. Tās noslēgumā pedagogiem bija iespēja doties izzinošā ekspedīcijā pa Kuldīgu un apmeklēt Adatu fabriku un Adatu torni, viesnīcu “Sīmanis Hotel” un Atvērtā krājuma ekspozīciju “Ceļojums muzeja krājumā”.