AktualitātesJaunumiIzglītība

Arī šogad Kuldīgas novada izglītības iestādēs tiks realizētas aktivitātes, kas uzlabos skolu līdzpārvalžu darbu. Konkursā finansējumu ieguvušas Kuldīgas Centra vidusskola un Z.A. Meierovica Kabiles pamatskola, katra aptuveni 1200 eiro apmērā.

Jau tradicionāli pavasarī valstī tiek izsludināts atklātais projektu konkurss “Atbalsts izglītības iestāžu pašpārvalžu attīstībai programmas “Kontakts” iniciatīvu projektu īstenošanai”*. Iniciatīvu mērķis ir stiprināt izglītības iestāžu pašpārvalžu darbību un veicinātu to attīstību, realizējot dažādas aktivitātes.

No februāra līdz aprīlim skolu pārstāvjiem vajadzēja  apmeklēt trīs dienu klātienes mācības, lai padziļinātu savas zināšanas par līdzdalību, novērtētu situāciju savā izglītības iestādē, kā arī apmainītos ar idejām un izstrādātu projekta pieteikumu.

Kuldīgas Centra vidusskolas projekta mērķis ir veidot spēcīgu, saliedētu līdzpārvades kolektīvu, iesaistot dažāda vecuma skolēnus. Ar iniciatīvas palīdzību plānots  veicināt aktīvu un sistemātisku līdzpārvaldes darbību, veidojot radošu un darbspējīgu vidi,  attīstot labbūtību un līdzdalību. Lai šos mērķus sasniegtu, plānots gan iepazīšanās pasākums, gan dažādas aktivitātes 24 h garumā, tostarp picu meistarklase un pufu veidošana līdzpārvaldes telpām. Projekta koordinatore KCV ir Liene Mūrniece.

Savukārt, Z.A.Meierovica Kabiles pamatskolā rudens brīvlaikā plānots aicināt ciemos pašpārvalžu dalībniekus no citām  skolām uz divu dienu pasākumu ar nakšņošanu. Šīs iniciatīvas mērķis ir veicināt pieredzes apmaiņu starp skolām, saistībā ar labbūtības jautājumiem un  rast risinājumus dažādām ar to saistītām problēmām un izaicinājumiem, kā arī iegūt jaunus draugus no citu skolu pašpārvaldēm. Projekta koordinatore Kabilē – Kitija Bubinduse.

Iniciatīvu  īstenošana izglītības iestādēs plānota šogad no augusta līdz decembra beigām.

*Projektu konkursu organizē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA).  Iniciatīvas “Kontakts” ietvaros tiek stiprināts pašpārvalžu tīkls Latvijas izglītības iestādēs, sekmējot izglītojamo aktīvu pilsonisko līdzdalību un veicinot izglītojamo labbūtību, tajā skaitā  pandēmijas radīto seku mazināšanai, atbalstot un sekmējot jauniešu ar ierobežotām iespējām iekļaušanu, veidojot  skolas vidi atbalstošu un cieņpilnu.

Vairāk info: Anda Andersone, Kuldīgas novada Bērnu un Jauniešu centra direktores vietniece karjeras izglītības un audzināšanas darba jomā; 29123501