AktualitātesJaunumiKultūraFotoSkrundas pilsēta un pagasts

Aizvadīts amatiermākslu kolektīvu koncerts Skrundas S-faktors

13.janvārī, Skrundas kultūras namā aizvadīts amatiermākslu kolektīvu koncerts “Skrundas S-faktors”. Tajā piedalījās 14 kolektīvi – kori, ansambļi, deju un teātra kolektīvi – kopumā uz skatuves kāpa 150 dalībnieki.

Amatiermākslas kolektīvi aktīvi darbojas dažādas jomās – teātrī, dejā, mūzikā. Arī šogad bija sarūpēta interesanta pasākuma programma. Lieli un mazi dziedāja, dejoja, spēlēja teātri, priecājās un līksmoja. Ikvienam pārsteigums bija video, kuros ar Skrundu un šiem kolektīviem saistītie cilvēki vairāk pastāstīja par katru no dalībniekiem.Otrajā daļā dalībnieki bija padomājuši par aizraujošiem uznācieniem, pārsteidzot ar izdomu bagātiem uzvedumiem un izgatavotām dekorācijām, spilgtām gaismām un krāšņiem tērpiem, dziesmām, dejām tumsā, kā arī popielu ar Latvijā zināmākajiem hitiem. Kuldīgas novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Agnese Buka: “Skrundas amatiermākslas kolektīvu koncerts man bija kā krāsains piedzīvojums. Pasākumu izbaudīju no sirds – no pirmā līdz pēdējam priekšnesumam. Liels bija prieks uz skatuves ieraugot tik daudz enerģijas, entuziasma un lepnuma piepildītus dalībniekus. Īpaši pārsteidza pašu mazāko novadnieku uzstāšanās, raitais deju solis, kā arī teicamais ansambļu un koru skanējums. Milzīgs paldies kolektīvu vadītājiem, jo bija jaušams, cik liels darbs ieguldīts mēģinājumos, un cik aktīva līdzi jušana ir katram dziedātājam un dejotājam. Skrundā sevi var izpaust ikviens, un šādas kopā sanākšanas stiprina ne tikai skrundeniekus, bet visus Kuldīgas novada iedzīvotājus. Ticu, ka mūsu amatiermākslas kolektīvos ir nākotne, mūsu latviskais spēks un identitāte. No sirds lepojos ar mūsu cilvēkiem!”

Skrundas pilsētas un pagasta pārvaldes vadītāja Guna Skrebele uzsver, ka šie kolektīvi ir mūsu gods un lepnums, kas prezentē mūs daudzās vietās: “Man ir ļoti liels prieks, ka Skrundas kultūras namā no maza ķipara līdz sirmam vecumam ir iespēja atrast savu mīļāko nodarbošanos, lai radītu prieku sev un arī citiem.”

Skrundas kultūras nama direktore Dita Ņuņēvica ir pārliecināta, ka pasākums izdevās, un viss notika tā, kā bija plānots: “Apmeklētāji bija priecīgi, un paši dalībnieki vēl vairāk, jo šī bija iespēja sevi parādīt. Katram kolektīvam bija sava odziņa. Noteikti priecājos par ikvienu, kurš pēc darbadienas atrod laiku, lai piedalītos un būtu kolektīva sastāvā. Tagad katram kolektīvam sāksies koncerti, pasākumi un skates, kuriem jāgatavojas. Šajā gadā gaidāmas vairākas nozīmīgas svētku jubilejas. 20. aprīlī senioru koris “Skrunda” atzīmēs 20 gadu jubileju, 23. martā senioru deju kolektīvs “Virši” svinēs 20 gadus, savukārt 6. aprīlī Skrundas sieviešu korim “Sonante” paliks 65 gadi.”

Foto: Ieva Benefelde