AktualitātesKultūraSnēpeles pagasts

Aizvadīts 8. starptautiskais kapelu saiets Snēpelē

1. jūnijā Snēpelē izskanēja 8. starptautiskais kapelu saiets, kurš šogad bija veltīts Bērnu aizsardzības dienai. Saiets bija plaši apmeklēts, jo tajā piedalījās 11 kapelas un 4 deju kolektīvi. Kapelu dalībnieki piedalījās Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotajās meistarklasēs, kuras vadīja Inga Dūka un Artūrs Uškāns. Pasākumā piedalījās arī Nacionālā kultūras centra folkloras un tautas mūzikas eksperte Katrīna Feldmane. Koncertā muzicēja kapelas “Kā ir, tā ir” (Snēpele), “Savējie”(Bārbele), “Santaka” un “Šmukšt” (Lietuva), “Pēterpogas” (Brocēni), “Suitu muzikanti” un “Alšvangas spēlmaņi” (Alsunga), “Luste” (Lieģi), “Ventspils blumīzeristi”, “Aizezeres muzikanti” (Koknese), “Piemares kurši” (Grobiņa), kā arī I. Zeberiņa pamatskolas bērnu deju kolektīva “Kuldīdzēni” divas grupas, VPDK “Lustīgais” no Zaļeniekiem un VPDK “Snēpele”.

Šī atkal bija tā reize, kad satikās savējie – dziedošie un dejojošie. Šeit vietā ir citāts no kādas kapelas moto: “Paliksim bēdu zem akmens, izraksim prieku kā aku un pašas skaistākās dziesmas izdziedāsim pār trejdeviņiem novadiem”.