AktualitātesPašvaldībaBūvvalde

Aicināta piedalīties ideju maratonā “Ķeram svešos Latvijas dabā!”

Lai rastu jaunas idejas, kas Latvijā iepriekš nav pielietotas, izmaksu ziņā ir efektīvas, selektīvas (uz konkrēto organismu iedarbīgas), dabai draudzīgas un iespējami plaši pielietojamas citās teritorijās, ikviens interesents aicināts piedalīties ideju maratonā “Ķeram svešos Latvijas dabā!”.

Pasākumu rīko SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” (LLKC) sadarbībā ar  Dabas aizsardzības pārvaldi (DAP),  Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti (LBTU), Latvijas Universitāti un Daugavpils Universitāti, kā arī Vidzemes Augstskolu.

Ideju maratonā  var piedalīties ikviens interesents, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu un kuram ir pasākuma tematikai piemērotas idejas. Dalība maratonā ir bez maksas. Dalībnieki var pieteikties individuāli vai ar savu daļēji vai pilnīgi nokomplektētu komandu (5 dalībnieki vienā komandā).

Ideju maratona nozīmīgie datumi:

  • 14. martā plkst. 15.00 tiešsaistē norisināsies ideju maratona priekšpasākums, kurā maratonam reģistrētie dalībnieki tiks iepazīstināti ar pasākuma norisi, tiks veidotas komandas un eksperti sniegs ieskatu invazīvo sugu ierobežošanā.
  • 22. un 23. martā norisināsies 24 stundu klātienes ideju maratons LBTU Meža un vides zinātņu fakultātē, Akadēmijas ielā 11, Jelgavā, kurā dalībnieki komandās pievērsīsies invazīvo sugu izplatības problemātikas risināšanā.

Ideju maratona laikā dalībniekiem būs pieejamas dažādas izglītojošas aktivitātes, kā arī konsultācijas un atbalsts no īpaši pieaicinātiem ekspertiem un mentoriem, kuri dalīsies savās zināšanās un pieredzē, lai rastu labākos risinājumus un palīdzētu sasniegt rezultātu – radot efektīvu metodi izvēlētās invazīvās sugas pārvaldībai.

Īpaši gaidīsim priekšlikumus puķu spriganes Impatiens glandulifera, vārpainās korintes Amelanchier spicata, Kanādas zeltslotiņas Solidago canadensis, ošlapu kļavas Acer negundo un krokainās rozes Rosa rugosa ierobežošanai, bet iespēja izstrādāt ierobežošanas metodi ideju maratona laikā ir jebkurai invazīvai sugai, kas atrodama Invazīvo sugu pārvaldniekā: https://latvianature.daba.gov.lv/invazivo-sugu-parvaldnieks/ (t.sk. plaši izplatītajam Sosnovska latvānim (Heracleum sosnovskyi)).

Konkursa trīs labākajām komandām paredzētas vienreizējas naudas balvas (galvenā balva 500 EUR vērtībā un divas veicināšanas balvas 100 EUR vērtībā).

Sekmīgu rezultātu gadījumā pēc ideju maratona noslēgšanās, tiks organizēts pasākums, kurā ikvienam zemes īpašniekam, kura īpašumā aug noteiktā invazīvā suga, būs iespēja pieteikties izmēģināt kādu no labākajām un dzīvotspējīgākajām idejām, saņemot finansējumu līdz pat 5000 EUR vērtībā. Interesenti ir aicināti piedalīties gan ideju maratonā un kopā ar mentoriem izstrādāt savai teritorijai piemērotu invazīvās sugas ierobežošanas metodi, gan pēcāk startēt konkursā un saņemt finansējumu tās testēšanai.

Reģistrējies dalībai ideju maratona līdz 10. marta plkst. 23.59 aizpildot pieteikuma anketu: https://www.mittoevents.com/ideju-maratons-keram-svesos-latvijas-daba/

Papildus informācija pieejama: https://latvianature.daba.gov.lv/invazivo-sugu-parvaldnieks/

Informatīvais materiāls Ideju maratons