AktualitātesIzglītība

Aicinām balsot par labākajām jauniešu biznesa idejām – konkursa “Biznesa skices” finālistēm

Šogad Swedbank biznesa plānošanas konkursa “Biznesa skices” finālā iekļuvušas 15 komandas, kas turpina cīņu par vērtīgām balvām. Finālā esošās idejas aptver plašu interešu loku dažādos ilgtspējas virzienos – no mācību kartītēm līdz aplikācijai, kas sniedz fizioterapijas pakalpojumus. No Kuldīgas konkursa finālā vidusskolas komandu kategorijā iekļuvusi Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas skolēnu komanda “Studefy”, kura izstrādājusi aplikāciju, kurā tiek apkopota informācija par izglītības iestādēm Latvijā, iekļaujot augstskolas, tehnikumus un profesionālās ievirzes iestādes. Uzvarētāju noteiks sabiedrības balsojums, tieši tādēļ aicinām atbalstīt kuldīdzniekus konkursā un līdz 25. martam nobalsot šeit.

“Ir patiesi interesanti redzēt jomas, kurās jaunieši plāno attīstīt savu biznesu – viņus nebiedē jaunākās tehnoloģijas un dažādi ierobežojumi. Prieks, ka studenti šogad ir pievērsušies dažādu aplikāciju izveidei, bet skolēni piedāvā radošus risinājumus ikdienas situācijām – starp finālā iekļuvušajām biznesa skicēm atrodams, piemēram, pašsildošs džemperis, kompostēšanas kaste, kurā veidot augsni, pārtikas svaiguma sensors, un daudzas citas radošas idejas,” iepazīties ar jauniešu video pieteikumiem un nobalsot līdz 25. martam aicina Ginta Bormane, ”Biznesa skices” žūrijas pārstāve.

Jauniešu biznesa skicēs atradīsiet arī sēņu sakņu struktūras veidotus dizaina elementus, kas slāpē skaņu, ģimenes atpūtas centru, kastīti ar laika slēdzeni ekrāna laika samazināšanai, pārtikas svaiguma sensoru un citas idejas.

Finālā pamatskolu grupā piedalīsies divas komandas no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, kā arī Ogresgala pamatskolas, Limbažu vidusskolas un Jelgavas 4.vidusskolas komandas, vidusskolu grupā – Jelgavas 5. vidusskolas, Rīgas Hanzas vidusskolas, Madonas Valsts ģimnāzijas, Ogres tehnikuma un Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas komandas, bet studentu konkurencē cīņu turpinās 2 komandas no Rīgas Biznesa skolas, kā arī Rīgas Stradiņa universitātes, Valsts Policijas koledžas un Latvijas Lauksaimniecības universitātes.

Kopumā konkursā pieteicās 311 jauniešu komandas ar teju tūkstoš dalībniekiem no 36 Latvijas novadiem (t. sk. 103 komandas no Rīgas). Vislielākā konkurence bijusi vidusskolu grupā – 139 komandas; pamatskolu grupā pieteikušās 48, augstskolu grupā – 14 komandas. Šogad biznesa plānus vērtēja 60 dažādu jomu profesionāļi, tostarp festivālu organizatori, finansisti, ilgtspējas, produktu, biznesa attīstības  un pārdošanas vadītāji, mārketinga, komunikācijas un sabiedrisko attiecību profesionāļi, klientu servisa un IT speciālisti.

Biznesa plānošanas konkursu “Biznesa skices” organizē Swedbank sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes zinātnes un inovāciju centru, Valsts izglītības satura centru BDA, Summer Sound, “Capital” un “AJ Power”. Konkurss notiek piekto reizi un turpināsies līdz 27. martam. Arī šoreiz tas norisinās trīs vecuma grupās – pamatskolas (7.–9. klašu), vidusskolas un augstskolas grupā. Labākās komandas saņems naudas balvas sava biznesa attīstībai.

Vairāk par konkursa norisi uzziniet šeit.