AktualitātesKultūra

Aicinām atbalstīt projektu ieceres Eiropas dienai Kuldīgas novadā

Lai noteiktu, kuri no nodibinājuma “Nodibinājums Liepāja 2027” (Liepāja 2027) rīkotā projektu konkursā iesniegtajiem Eiropas dienas projektiem saņems finansējumu savas idejas realizācijai, aicinājums piedalīties iedzīvotāju balsošanas sapulcēs, kuru laikā otrajā kārtā iekļuvušo projektu pieteicēji prezentēs savas idejas un notiks balsojums. Sapulces notiks hibrīdformātā – tajās varēs piedalīties gan klātienē, gan attālināti tiešsaistes platformā Zoom.

Balsošana klātienē par Kuldīgas novadā iesniegtajiem projektiem notiks trešdien, 3. aprīlī no plkst. 18.00 līdz 20.00 Kuldīgas Mākslas namā (1095. gada iela 6, Kuldīga), par Dienvidkurzemes novadā iesniegtajiem projektiem – ceturtdien, 4. aprīlī no plkst. 18.00 līdz 20.00 Grobiņas bibliotēkā (Skolas iela 4, Grobiņa) un par Liepājā iesniegtajiem projektiem varēs balsot otrdien, 9. aprīlī no plkst. 18.00 līdz 21.00 Pegaza pagalmā (Kuršu iela 20, Liepāja).

Piedalīties sapulcēs var  jebkurš interesents, iepriekš aizpildot pieteikšanās anketu: https://forms.gle/t4f6ZEsrg67sLv8A7

Pirmajā kārtā ekspertu komisija, kuras sastāvā bija Liepāja 2027 sabiedrības līdziesaistes eksperte Maija Jankovska, sabiedrības līdziesaistes eksperts Ģirts Jankovskis un dramaturgs Evarts Melnalksnis, izvēlējās atbilstošākos no kopumā 19 iesniegtajiem projektiem virzīšanai uz otro kārtu. Otrajā kārtā tikuši 17 projekti.

Gala lēmumu par atbalstāmajiem projektiem pieņems “Nodibinājuma Liepāja 2027” valde (valdes priekšsēdētāja Inta Šoriņa un divas valdes locekles Baiba Bartkeviča un Eva Ciekurze), ņemot vērā ekspertu un iedzīvotāju rekomendācijas.

Eiropas dienas mikrograntu konkursa otrajā kārtā iekļuvušie projekti:

Kuldīgas novadā:

• Gaismas pietura “Laidi” (biedrība “MEMA”)
  • Eiropas svētki Ventas krastā (Antra Grīnberga)
  • Eiropas dienas svinības “Ventas krastā vienoti dejā…” (biedrība, līnijdejotāju klubs “Jautrie zābaciņi”)
  • Eiropas dienas prāta spēles (Sintija Šlēgele)

Liepājā:

• Eiropa un es (biedrība “Radi Vidi Pats”)
  • Performatīva akcija “Bezgalīgās, zilās debesis” (Laura Feldberga)
  • Saliec Eiropas puzli Karostā! (Biedrība Baringtons K2)
  • Brainstorm, verbatim teātra izrāde (Irina Šengelija)
  • Dabas gājiens – maņu meditācija/s (biedrība “KLĀT.BŪTNE”)
  • Muzikāli interaktīva izrāde “4 ķepu ceļojums pa Eiropu” (Linda Štībele)
  • Aktīva kultūras objektu meklēšana kopā ar gidu (“Libau Active”)
  • (sa)DEJO, EIROPA! (biedrība “lv”)
  • Graffiti draudzības darbnīca Liepājas Dzintara vidusskolā (biedrība “PriekamPrieks”)
  • Graffiti tekstila darbnīca Liepājas Katoļu pamatskolā (Viesturs Holenders/ HolisArts)

Dienvidkurzemes novadā:

• Eiropas vēji DienvidKurzemē (biedrība “Ziemupīte” un Pāvilostas aktīvie iedzīvotāji)
  • Eiropas atklājumi: Orientēšanās spēle un akustiskās mūzikas koncerts (biedrība ”StrettaART”)
  • Eiropas ceļojumu stāstu vakars (Sabīne Čirkše)

Lai ar dažādu kultūras notikumu palīdzību veicinātu sabiedrības iesaisti, marta sākumā Liepāja 2027 izsludināja projektu konkursu. Kopumā bija iesniegti 19 projektu pieteikumi – 12 Liepājā, trīs Dienvidkurzemes un četri Kuldīgas novadā.

Kopējais projektu konkursā pieejamais finansējums ir 10 135 eiro. Viena projekta atbalstam var saņemt 2027 eiro. Kopumā Eiropas dienā, 9. maijā, ar šī projektu konkursa palīdzību plānots īstenot piecas aktivitātes – trīs Liepājā, vienu Dienvidkurzemes novadā un vienu Kuldīgas novadā.

Paralēli pieciem notikumiem, kuri saņems atbalstu izsludinātajā projektu konkursā, 9. maijā paredzētas vēl arī citas Liepāja 2027 organizētas radošas aktivitātes Eiropas dienas atzīmēšanai. Plkst. 18.00 radošās (ne)miera zemes teritorijā (Liepājas apkaimēs, Dienvidkurzemes un Kuldīgas novada pilsētās un pagastos) tiks uzvilktas buras, kas kalpos kā simbols mūsu kopīgi uzsāktajā ceļā uz 2027. gadu – Eiropas kultūras galvaspilsētu. Buru noformēšanā varēs piedalīties jebkurš iedzīvotājs, lai kopīgi radītu savai apkaimei, pagastam, pilsētai unikālu un šīs vietas īpašo raksturu izceļošu buras noformējumu. Par buru akciju plašāka informācija vēl sekos. Savukārt, vairākos Liepājas skatlogos 9. maijā tiks atklāta arī mākslas darbu izstāde, kurā būs redzamas radošo personu interpretācijas par tēmu (ne)miers.

Projektu konkurss tiek realizēts ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības, Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Eiropas Savienības programmas “Radošā Eiropa” projekta “CreArt 3.0 #STRINGING_TOGETHER” līdzfinansējumu.

Par Eiropas dienu: 9. maijā visā Eiropā ar daudzveidīgu un plašu notikumu klāstu tiek atzīmēta Eiropas diena un tā ir veltīta mieram un vienotībai. Šajā datumā atzīmē vēsturiskās Šūmana deklarācijas gadskārtu. R. Šūmans savā deklarācijā izklāstīja ideju, kā Eiropā iedibināt jauna veida politisko sadarbību, kas karadarbību starp Eiropas nācijām padarītu neiedomājamu. Šūmana priekšlikumu uzskata par pašreizējās Eiropas Savienības pirmsākumu.