Policija

Aicina ziņot pašvaldības policijai par “drifteriem”

Nedēļas nogalē pašvaldības policijas videokameras fiksējušas vairākus ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus ar “driftētājiem” uz Kuldīgas pilsētas laukuma un ielām. Saņemti arī iedzīvotāju zvani  un sūdzības “Whatsapp” lietotnē par “driftēšanu” Kuldīgas pilsētā, kas apdraud gan pašus autovadītājus, gan citus satiksmes dalībniekus.

Pašvaldības policija ir uzsākusi vairākas resoriskas pārbaudes, kā arī uzsākusi vairākas lietvedības par “driftēšanu”, un arī turpmāk pievērsīs šim jautājumam pastiprinātu uzmanību.

Atgādinām, ka “driftēšana” ir veicama slēgtās trasēs, nevis pilsētas centrālajā laukumā, kas apdraud citus iedzīvotājus. Kuldīgas novada pašvaldība aicina par šādiem un līdzīgiem “drifta” gadījumiem ziņot, ja iespējams – tos nofilmēt tā, lai likumsargi var identificēt spēkrata numurzīmi.  Lūgums video sūtīt “Whatsapp” aplikācijā uz patruļas tālruni – 28881288. Anonimitāte garantēta.

Vēršam uzmanību, ka ceļu satiksmes likuma 51. panta 10. daļas 3. punkts nosaka, ka par agresīvu braukšanu, kas izpaudusies kā apzināta sānslīdes radīšana uz ceļiem vai citās vietās, kur iespējama satiksme (stāvlaukumi, laukumi, pagalmi u. tml.), piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 70 līdz 280 EUR vērtībā un 6 soda punktus.